kartal ozi
kartal ozi (üye)
Ankara / Meraklı

Ankara’da Bir Fotoğrafçı Pazarı

Selam arkadaşlar,
Ankara'da Sıhhiye semtinde bir fotoğrafçı pazarı varmış.Bilen varsa lütfen tam yerini tarif edebilir misiniz?

Tarih: 1 Şubat 2008, 11:25 - İp: 88.***.**1.34
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Balikcioglu pasajinda (telefoncular pasaji) giris kati sag tarafta fotograf pazari var (Dursun Ali bey)

yine sihhiye`de Diyanet kitabevi`nin yanindaki pasajda (sanirim ismi Ankara pasaji) giris kati sol tarafta Medya Foto (Ugur bey) var

Tarih: 1 Şubat 2008, 11:56 - İp: 85.***.**6.153
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

Eskiden ne güzel pasajdı...
Artık orası fotoğrafçılar çarşısından ziyade cep telefonları çarşısı haline geldi

Tarih: 1 Şubat 2008, 21:23 - İp: 85.***.**1.114
hbaykal
hbaykal (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

Dogru, 2.el fotograf malzemesi satan yerler birer birer yok oldu. Adamlar da hakli, eskiden 3-5 sene ellerinde kalsa yine yuksek fiyata satabiliyorlardi makinalari.
Ama dijital ciktiktan sonra hemen satmalari gerekiyor, yoksa kisa surede demode olup aldigi fiyatin ucte birine dusuyor.

Tarih: 3 Şubat 2008, 12:18 - İp: 88.***.**8.26
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Ben de çok seviyorum o çarşıların ortamını yeni keşfetmeme rağmen.Demek DursunAli abi gibilerinden çokça varmış

Fotoğraf pazarı bir tanedir,Dursun Ali abim karadenizlidir bir kemençe al git yanına hani derler ya azıcık çatlak işte tam o tatta iyi bir insandır.Peşin fiyatta indirim yapma eğilimi,etiketteki fiyatın daha azını söyleme ihtimali var.

Eğer Ankarayı hiç tanımıyorsanız,basit bir anlatımıyla metrodan İzmir Caddesine çıkıp yolun sonuna gelip caddeyi de geçip(o civarda Teknosa da olacaktı) karşı yoldan bayağı bir ilerlerseniz Sıhhiye sınırlarında Balıkçıoğlu Pasajını görürsünüz.

Kolaylıklar...

Tarih: 3 Şubat 2008, 14:17 - İp: 78.***.**9.149
kartal ozi
kartal ozi (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Tarif ettiğiniz yere gittim.DursunAli beyi buldum.gerçekten de enteresan bir abi.Muhabbeti çok iyi.Ancak onın dısında baska da bir yer kalmamış çarşıda.Ankara gerçekten bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da çok zayıf.

Tarih: 17 Şubat 2008, 15:18 - İp: 88.***.**3.203
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Onun kadar dolu dolu dükkan yok ama yan pasajda bir yer daha vardı benzer,bir de birkaç eski dükkan var ama hiçbiri fotoğraf pazarı gibi dğeil

Tarih: 17 Şubat 2008, 18:27 - İp: 144.***.**0.147
alleymolk
alleymolk (üye)
Ankara / Amatör

biraz alakasız kalabilir ama maltepe pazarında bi standda 2.el fotoğraf makinaları satılıyor.makaralı ve bazıları ii denebilecek makinalara rastalanabilir.konuştum satıcı ayrıca tripod satıyor piyasadan 15-20 lira pazarlıkla ucuza alınabilcek tripodlar.

Tarih: 24 Şubat 2008, 21:13 - İp: 78.***.**7.7
ibo123
ibo123 (üye)
Ankara / Amatör

fotoğraf pazarı hala duruyormu ? yeni yerler keşfedenler varmı ? konuyu güncellemiş olalım dedim :D bu ara çok ihtiyacım olacakta...
fotoğrafçılara sorsak bilenler vardır belki yardımcı olmazlarmıki ?

#ibo123' tarafından 30.01.2009 00:02:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2009, 21:30 - İp: 88.***.**9.148
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

fotoğrafçı mı kaldı ki ?

eskiden çin malı yoktu.. ithalatçı yoktu.. Memlekete çeşitli yollarla gelen fotoğraf malzemeleri hakkaten zor bulunurdu. Bulunan yerleride herkes bilmezdi. Dahası pahalıydı alıp satan para kazanırdı..
bundan 15-16 yıl önce bir fotoğrafçı ağabey ile eski adliyenin karşısında bir binada üst katlarda bir ofise gittik.. küçücük bir ofisti ama tıka basa fotoğraf malzemesi doluydu.. eski, yeni, ışık, şemsiye, makine vs ne ararsan var..
sonra kapandı gitti.. duyduğuma göre elindeki tüm malzemelerde mirascıları tarafından hurdacıya 3 kuruşa satılmış.

devir değişti. artık teknosa var, media markt var.. hatta bir iki tanede işi sırf fotoğraf olan marketler var.. çin malı var, ithal var yerli imalat var..

Tarih: 30 Ocak 2009, 10:12 - İp: 88.***.**2.13
ibo123
ibo123 (üye)
Ankara / Amatör

isi sirf fotograf makinesi olan marketler nereler ??

Tarih: 30 Ocak 2009, 12:09 - İp: 88.***.**9.148