yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

Amatör İçin Kodak-fuji Seçimi Tavsiyesi

merhaba, fotoğraf çekme sevdası uzun süredir içimde olsa da elimdeki kısıtlı olanaklarla gidermeye çalıştım şu ana kadar. şimdilerde bir makine arayışı içindeyim. gittigidiyorda biraz fiyat araştırması yaptıktan sonra kendime bir kaç makineyi hedefledim.üzerlerinde birkaç inceleme okudum her biri için ama halen kararsızım.açıkçası her bir makinenin hangi özelliğinin benim için daha önemli olacağını kestiremiyorum.300TL ye kadar makineler daha makbul benim için.bu sebeple belirlediğim makineleri yazayım fazla uzatmadan.
*kodak z812 is
*kodak z8612 is
*fuji s5700
*kodak z1012
bu makineler istediğim fiyat aralığında geziyorlar.en cazibi z8612. 239TL. fakat net bir bilgiye erişemesemde z8612 ve z812 şarj edilebilir alkalin piller ile çalışmıyorlarmış.bu onların fiyatını yükseltiyor ekstra şarj aleti ve pil masrafını eklersem. z1012 de alkalin pille çalışıyormuş fakat pek performanslı olmadğını lityum pilin kesinlikle önerildiğini okudum. birde z8612'nin açıkçası bir flaş muamması varmış ayrıca tasarım açısından çok zayıf geldi bana. bu makinelerin hepsi refurbished. yani üretici tarafından alınıp yenilenmiş makineler ve tekrar piyasaya düşük fiyatlarla sürülen cihazlar.1yıl garantileri var.türkiyede geçtiklerinden bu garantilerin şüphelerim var.anlayacağınız düşük bir bütçem var ve bununla en iyisini seçmek istiyorum."x daha iyi bir makine" diyeceksiniz mutlaka var böyle makineler, ama elimde slr like olmayan bir dijital makinem var o yüzden slr like yüksek optik zoomlu bir makine almak istiyorum.umarım beni aydınlatırsınız.şimdiden teşekkürler

#tonymontana' tarafından 31.10.2009 00:38:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2009, 00:35 - İp: 213.***.**0.86
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

300 TL'ye alacağınız bir SLR-like sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. üzülerek belirteyim.
düşündüğünüz makinalardan s5700 eski bir makina ve hatırladığım kadarıyla MP olarak da yetersiz. Kodak'sa olmasa daha iyi olur denecek türden.

eğer bütçenizi biraz daha kabartmayı beklemeye sabrınız yeterse, beklemenize değecektir diye düşnüyorum. Yok eğer," ille de alacam"derseniz, hangisi daha cazip geliyorsa onu alın ,zira çok fark olduğunu düşünmüyorum.

Not: benim yorumum sizi üzmesin,fikrimi açıkladım ama bekleyiniz başka yorumlar da gelecektir. kolay gelsin.

Tarih: 31 Ekim 2009, 01:59 - İp: 88.***.**8.28
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kodak almayın..
fiyat uygun evet ancak acıkcası cok tatmin edici sonuclar vermeyecektir.

---
butceyi biraz daha arttırabilirseniz.

linklink

Tarih: 31 Ekim 2009, 02:02 - İp: 78.***.**8.157
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

yorumlar için teşekkürler.acelem yok illa alacağım da demiyorum.sadece en doğrusunu yapmak istiyorum ve hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.kısacası yorumlar beni üzmüyor aksine böyle söylemeniz iyi oluyor.ben baştan kodak bakıyordum fakat incelemeler okudukça biraz soğudum açıkcası.kodak gerçekten bu kadar kötü mü? bir de 389TL'ye s1500 var.buna ne dersiniz? sony için bir sorum var sonyler hep memory sticklerle çalışıyor değil mi kendi kartlarıyla? normal sdhc ler işe yaramıyor? birde şunu belirteyim öğrenciyim yani birikmiş harçlıklarla alacağım makinamı. bu sebeple fiyatta sıkıntı yaşıyorum. benim istediğim orta seviye makro çekebileyim , güzel doğa manzara resimleri çekebileyim( mesela bendeki casio ile gökkuşağını düzgün yakalayamıyorum bunu çekebilecek acemiliğimi atmamı sağlayacak bir makine arıyorum 3-4 yıl idare etmesine gerek yok bu sene mezun oluyorum çünkü )

#tonymontana' tarafından 31.10.2009 09:18:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ekim 2009, 08:11 - İp: 213.***.**0.86
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

s1500 iyi bir seçim olabilir.ben oldum olası fujilerin makrosunu beğenmişimdir.
yeni bir teknoloji olması da cabası

Tarih: 31 Ekim 2009, 12:51 - İp: 88.***.**8.28
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=39329

aklınız çok karışıksa bu linkteki konuyu okuyun. ve orada yazanları uygulayın. hangisinin kullanıcısı çok ise zaten o makine tutuluyor demektir ve genelde o makinede güzeldir (hem özellikleri bakımından hemde estetik parası vs bakımından..)

Tarih: 31 Ekim 2009, 17:54 - İp: 88.***.**3.63
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

cevaplar için teşekkürler birde şimdi optik zoomu saydığım makinalarla yakın olmasa da canon a580 önerir misiniz? yoksa bu makinelerden birini al daha mı iyi dersiniz? birde 369a s1000fd buldum fuji?

#tonymontana' tarafından 01.11.2009 10:24:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Kasım 2009, 10:12 - İp: 213.***.**0.86
  • 1