fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Alt Kategori Olmalımı?

Forumda bazı konuların sürekli üste çekilerek yeni konuların önünün kapandığını düşünüyorum. Satın alma bölümünü alt kategorilere bölmeyi düşünüyorum. Bunun için 2 fikir oluştu kafamda.

1) Satın alma bölümünü alt kategori olarak markalara bölmek ve sadece o markaya ait konuların ilgili başlıklar altında işlenmesini sağlamak. "şu makinemi, bu makinemi" konularının mevcut ana kategoride kalabilir.

2.nci Arşiv bölümü açıp belli sayıda cevap yazılan konuların arşiv olarak taşınması

Yada herikisinin karışımını yapıp belli bir sayıdan fazla cevap almış konuların marka bazlı arşivini oluşturmak.

Arkadaşlar bu konudaki fikirlerini belirtirlerse sevinirim.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:29 - İp: 81.***.**8.46
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Fikrimce HARİKA olur!
Benden destek PATRON!!

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:31 - İp: 88.***.**2.215
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

1 VE 2. maddeler güzel.. Ama her ikisinin karışımı yapılıp ta, marka bazlı arşiv pek kafama yatmadı sanki..

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:34 - İp: 88.***.**2.215
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

1-güzel.

2-Çoğu forumdaki gibi bazı konular,inceleme testler zamanı boyunca üst konu olarak Ataç ile tutturulur.

abi nasılsın iyimsin ,görüşemedik bu arada , bayabir zman oldu.

#onixon' tarafından 22.05.2007 23:38:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:37 - İp: 85.***.**3.100
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

varolan sayfa SLR/SLR-LİKE SATIN ALMA REHBERİ olarak tek sayfada açıldığı için oldukça kalabalıklaşıyor..
bence varolan sayfa DSLR SATIN ALMA REHBERİ olarak kalsın..
yeni açılacak sayfa ise SLR-LİKE SATIN ALMA REHBERİ olarak açılsın..
tşk.ler..

#merhaz' tarafından 22.05.2007 23:48:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:45 - İp: 85.***.**7.243
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Dpreviewin forumu gibi bir şey olacak sanırım düşündüğünüz şey.

Orada Sony Talk, Nikon Talk, Canon Talk ve ayrıca DSLR makineler için Canon DSLR Talk, Nikon DSLR Talk, Sony DSLR Talk gibi bölümler var.
Bu uygulama marka tartışmalarını en az seviyeye indirdiği gibi geniş bir bilgi birikimi sağlıyor.

Bence iyi olur.
Canon DSLR ,Nikon DSLR, Pentax DSLR, Sony DSLR ve diğer DSLR ler ana konular olabilir.
DSLR konusunda bu iş yürür, ama kompakt makineler için emin değilim.
Böylece DSLR teknik ve Kompakt teknik bölümlerine gerek kalmaz. Kullanıcılar pekala ilgili forumda en doğru yanıtı alabilirler.

**
Arşiv fikri zaten çok daha önce gerçekleştirilmeliydi. Konu silinmesini doğru bulmuyorum.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:48 - İp: 88.***.**7.64
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Konu silmedimki hiç, daha doğrusu "falanca kişinin doğum günü", geçmiş bayram tebrikleri, 3-5 aydan eski ve kişiye ithafen açılmış konular ile "imdaaat", "bu garibana yardım edin", "yardıııımm" gibi konular hariç konu silmedim.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 23:54 - İp: 81.***.**8.46
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Pardon o zaman

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:01 - İp: 88.***.**7.64
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

ikisinin karşımı diye açıkladığınız çözüm çok mantıklı bence.bilgiye ulaşmak kolaylaşır ve asıl önemli olanda bu

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:04 - İp: 85.***.**4.139
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

sevgili fdiker, markaları ve hatta markaları da kendi içerisinde makina modeli, lens, diğer aksesuar, gibi alt gruplara ayırmak, çok sayıda cevap verilen mesajlarıda sabitlemek çok iyi fikir. Zaman kaybetmeden yapılmalı.
Bir de "cevapladığımız konuları" görebilsek...

Tarih: 23 Mayıs 2007, 00:11 - İp: 88.***.**1.140
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

kontrast sana özelden mesaj attım...

anladın sen onu

Tarih: 24 Mayıs 2007, 15:13 - İp: 81.***.**8.46