recepkezik
recepkezik (üye)
Kayseri / Meraklı

Akvaryum Fotoğrafları İçin Yardım?

Arkadaşlar herkese merhaba,

Bu forma üye olalı çok olmadı formu biraz inceledim ama fotografçılık konusunda bilgim olmadığı için bir çogunu anlayamadım bile.

Sizlerden ricam beni doğru yönlendirmeniz.

Şimdi benim bir akvaryum merakımvar

http://www.akvaryum.com/Forum/forum_posts.asp?TID=139657&KW=

Yukarıdaki linkden izleye bilirsiniz. Amacım akvaryumumdaki balıkları ve akvaryumumun güzel fotoğraflarını çekmek mevcut dijital makinem bana yetersiz geliyor. belkide ben tam fotoğraf çekme tekniklerini bilemediğim içinde böyle hissediyor olabilirim.Makinem 4 mgp 200ytl ye aldığım standart bir makine Aklımdan geçen canon 350d satın almak 1000(bin)YTL civarında bu makine ve bu makinenin ödüllü bir makine olduğunu öğrendim.

1-) Ben esas olarak akvaryum balıklarımın fotoğraflarını çekmek istiyorum.
2-) Aynı cihazla kişisel fotağraf ihtiyacımıda gidermek istiyorum.Evde kamta kırda fotoğraflar
3-) 1000-1500 ytl arasında bir bütçe ayıra bilirim
cihaz ve ekipmanları için

Bu durumda önerileriniz neler ve nereleri hangi kaynakları akumalıyım bilgilenmek için?

#recepkezik' tarafından 04.02.2008 12:00:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Şubat 2008, 09:41 - İp: 88.***.**0.77
erdem24
erdem24 (üye)
İstanbul / Amatör

350D yi bende kullanıyorum ama artık daha iyileri var. Bence Pentax K10D al Spot 1200.YTL

Tarih: 4 Şubat 2008, 14:15 - İp: 88.***.**5.222
sercan-mtb
sercan-mtb (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence makinadan ziyade, makinayı kullanan ve makinanın üzerindeki lens önemli. Ne seçtiğiniz mühim değil, iyi bir lens alın ve manuel ayarlarla fotoğraf çekmeyi öğrenin öncelikle. 350D iyi bir seçim olacaktır, fiyat-performans oranı iyi makinadır.

Makinayla birlikte bir adet makro lens ve bir adet polarize filtre almanızı öneririm. Makro lens sayesinde, balıklarınızı oldukça detaylı olarak çekebilir, güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz. Polarize filtre önermemin sebebi ise akvaryum dışından fotoğraf çekeceğiniz için, camdan dolayı oluşacak parlamaların bir nebze olsun önüne geçebilmenizdir.

Ayırdığınız bütçe, Canon EOS 350D, işini fazlasıyla görebilecek bir makro lens ve bir adet polarize filtre için yeterli.

Anı, aile fotoğraflarınız için makinanın üzerinde gelen Canon EF-S 18-55mm lens yeterli olacaktır, her ne kadar iyi bir lens olmasa da. Ancak daha keski ve canlı fotoğraflar isterseniz, normal kullanım amaçlı olarak ilerde güzel bir lens alabilirsiniz.

Tarih: 9 Şubat 2008, 00:53 - İp: 85.***.**8.99
  • 1