afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

A380 Ve Önerileriniz

İyi Günler,

Ben fotoğrafçılığa yeni başlayacağım ve öğrenciyim. Ailemden destek almadan bu işe girişiyorum

Bestbuy'ı gezerken Sony A380 18-55mm Lens Kit Dijital Fotoğraf Makinesi fiyatının 1699'dan 1099'a düştüğünü gördüm. Başlangıç için iyi bir makine midir? Sony yerine Canon ya da Nikon mu tercih etmeliyim? Lens avantajı da var tabii Canon ve Nikon'un... Ya da sizin başlangıç için önerebileceğiniz, iyi çözünürlüklü, 1000-1100 TL'yi aşmayacak bir makine var mı? Video çekip çekmemesi sorun değil ama çekse de güzel olur Sabit lens olmasın...

Not: Ayrıca Fujifilm S1800 Dij. Foto. Makinesi de 699dan 399 TL'ye düşmüş... Sizce alıp, internette vb. satabilir miyim 600'e falan...

Tarih: 8 Ekim 2010, 17:01 - İp: 212.***.**3.185
emrahsevim
emrahsevim (üye)
İstanbul / Amatör

Güzel bir site reklamı / tanıtımı olmuş, tebrik ederim.

Tarih: 8 Ekim 2010, 19:11 - İp: 85.***.**2.142
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Bana reklam yaptığım yeri gösterebilir misiniz?

Heyecan ve aciliyetle, soruma yanıt ya da öneri bekliyorum, lütfen böyle saçma yanıtlarla zaman kaybettirmeyin... Bir öneri ya da bilgilendirici bir yorum geldi diye heyecanla konuya giriyorum... Lütfen saçmalamayın... Tek bir site adresi yazmıyor ki reklam ya da tanıtımı olsun...

Tarih: 8 Ekim 2010, 19:16 - İp: 212.***.**3.185
ventiol
ventiol (üye)
İzmir / Amatör

Canon ve Nikon'un lens alternatifi olması avantaj olarak sayılabilir fakat siz yeni başladığının için kit lens uzun süre idare edebilir sizi. Daha sonra da Tmaron,sigma gibi markalarla devam edebilirsiniz. 1099 lira o makine için iyi bir rakam. Çok fazla bilmiyorum ama internette 1000 küsur liraya canonn 1000d vardı. Ama sony daha iyi bir tercih olabilir. Eğer böyle bir merakınız ve maddiyatınız varsa bence alabilirsiniz.

Ayrıca 400 liraya alıp 600 liraya satmanız zor. İnternette zaten daha uygun fiyata satılıyor. Ayrıca fujifilmin kampanyası çok olduğu için bence fotoğraf makinesi ticaretine hiç bulaşmayın.

Kolay Gelsin...

Tarih: 8 Ekim 2010, 19:22 - İp: 88.***.**2.248
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

KIT LENS tam olarak nedir? Farkı nedir yani?
Kendi imkanlarımla, biraz da zorlayarak alacağım. Çok büyük sorun yaratmayacak taksitli olduğundan ama öğrenciyim sonuçta. İyi araştırmaya çalışıyorum o yüzden...
Sony'nin DSLR tecrübesi fazla olmadığından Canon ya da Nikon al diyenler oldu ama Sony yaptı mı yapar genelde...
Merakım var. Maddiyatı da gözardı ediyorum şuanda... Eğer başlangıç olarak, en fazla 1000-1000 arası daha iyi bir öneri yoksa, Sony'yi almayı düşünüyorum...

Teşekkürler...

Tarih: 8 Ekim 2010, 19:27 - İp: 212.***.**3.185
ventiol
ventiol (üye)
İzmir / Amatör

Kit lensin diğer lenslerden özellik olarak bir farkı yok. Kit lens; Makinenin yanında aldığınız lenslere verilen addır. Yoksa bir özelliği yok.

Sony'yi bende araştırdım fakat tecrübesizlik gibi bir yorumdan çok dslr işine hızlı ve başarılı bir giriş yaptı gibi yorumlar okuyorum daha çok. O nedenle canon ve nikon ile eşit ayarda düşünüp karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca 1000-1100 arası bulabileceğiniz makine sayısı kısıtlı. Canon 1000d ve biraz daha yukarı fiyatlara nikon d3000 bunlardan bazıları. Sony A380 1100 liraya bence alınabilir bir makine,cazip bir indirim.

Ayrıca makineler arası çok seçeneiğimiz olmasada sony'nin gövede af,titreşim engelleme,başarılı bir livewiev gibi cazip özelliklerinin de olduğunu belirtebilirim.

Tarih: 8 Ekim 2010, 20:10 - İp: 88.***.**2.248
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Çok teşekkür ederim... Yanıtlarınız cidden benim için belirleyici oldu. Sony kararım olacak sanırım... Çok teşekkürler...

Tarih: 8 Ekim 2010, 20:17 - İp: 212.***.**3.185
  • 1