akorcak31
akorcak31 (üye)
Hatay / Amatör

A100 K10 D Tercihte Yardım..

ön celikle merhabalar yukarıda belittiğim makinalar arasında kaldın a 100 ün fiyatı iyi ama k10d de çok hoşuma gitti özelliklerini forumlardan çok fazla inceledim ama işin içinden çıkamadım. kullanan ve bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. çok eşekkür ediyorum..

Tarih: 18 Nisan 2007, 21:28 - İp: 88.***.**2.85
ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

bende senin gibi bnu cihazlar üstüne çok iyi araştırma yaptım.Fakat kesinlikle sony derim.Özellikle elektronik teknolojisi çok iyi.ben 2 lensini beraber aldım .çok işime yarıyor.Kesinlikle sony derim.

Tarih: 18 Nisan 2007, 22:19 - İp: 88.***.**1.66
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

Ben de ikisini de elle derim kesin karar vermeden önce başka bir şey demem, sonra pişman olursun...

Herkesin öncelikleri farklıdır, dolayasıyla herkesin tercihi kendisine göre doğrudur. Senin için en doğrusu ise kendi beklentilerindir. Genel anlamıyla bakıldığında doğrusu bu makinaların hiçbirini aldığında pişman olmazsın.
Bu ikisinde kaldığına göre, titreşim önleme ve sensör temizlememe nedenleri ile nikon ve canonun modellerini eledin demek.
Ben niye A100 yerine K10D aldım:
Tüm düğme ve contaları su geçirmez, toz geçirmez olduğu için,
Elime aldığımda A100'e göre daha sağlam ve profesyonel makina elliyormuşum hissi verdiği için,
22 bitten dönüşüm yaptığı için (renkler inanılmaz güzel,
"K10d Ürün İncelemesi" fotoğraflara bak istersen),
tüm ülkelerde yok satıyor ve hatta Japonlar tarafından ülkenin gurur duyduğu ürün seçildiği için,
istersen Pentax limited serisi süper keskin lenslerle istersen 35 yıllık eski ucuz lenslerle kullanılabildiği için,
İthalatçı firması sayesinde yada başka nedenlerle diğerleri gibi yurtdışı fiyatının 2-3 katına değil, neredeyse Avrupa (Almanya) fiyatları ile aynı fiyata satıldığı için,

Tarih: 20 Nisan 2007, 19:47 - İp: 88.***.**8.46
pin_nar
pin_nar (üye)
İstanbul / Amatör

sony a100 çift lensle şu anda 1700 YTL ye satılıyor.
18-70 ve 70-300 bu büyük bir avantaj.

diger taraftan k10d 18-55 ve 50-200 kit lenslerle 2300 civarında.

eger maddi açıdan sorununuz yoksa ben şahsi görüşüm K10D derim. tek lensli 1800 lira civarlarında olması lazım.

Tarih: 20 Nisan 2007, 20:00 - İp: 85.***.**0.165
  • 1