gitti1milyar
gitti1milyar (üye)
İstanbul / Meraklı

60d Kararsızlığı

Merhabalar arkadaşlar. Canon 60d ile 600 d arasında kaldım. Fotoğrafın yanında videoda kullanacağım radyo sinema tv öğrencisiyim. Kararsızım. Bir de spot makina tavsiye edermisiniz ? saygılar

Tarih: 29 Ocak 2012, 00:05 - İp: 88.***.**7.201
koptigim
koptigim (üye)
İstanbul / Meraklı

aynen bende ikisiyle bikaç nikon arasında kalmıştım en son ikisiyle de amazon da çekilen foto. baktım ve kararımı verdim
foto. bak istersen anlarsın hangisine karar verdiğime

Tarih: 29 Ocak 2012, 00:24 - İp: 78.***.**1.228
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

radyo sinema televizyon ogrencisiysen butceni zorlamıyorsa 60d almanı oneririm. yoksa 600d

60d sadece işini biraz daha kolaylastırır alacagın sonuclar degişik olmayacaktır.

Tarih: 29 Ocak 2012, 00:37 - İp: 176.***.**2.172
gitti1milyar
gitti1milyar (üye)
İstanbul / Meraklı

koptigim fotoğrafa nerden bakacağım. ilgin için teşekkürler ayrıca.

gaijin 2.5 ile 3 arası bir bütçem var işte.

Tarih: 29 Ocak 2012, 00:45 - İp: 88.***.**7.201
koptigim
koptigim (üye)
İstanbul / Meraklı

600d
http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B004MN00C4/ref=cm_ciu_pdp_images_all

60d
http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/B0040JHVC2/ref=cm_ciu_pdp_images_all

Tarih: 29 Ocak 2012, 00:53 - İp: 78.***.**1.228
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Bazı kritik noktalar varki; bunlardan en önemlisi 60d'de renk ısısı değeri manuel olarak girişi doğrudan kelvin değerini 100lük basamaklar şeklinde yapıyor veya beyaz-gri kart yöntemiyle ayarlıyo oluşunuz.. 600d ise sadece beyaz-gri kart yöntemine izin veriyor.. 60d daha çok kontrol sunmasının yanında daha statik değerlerle çalışmanızı sağlar..

Tarih: 29 Ocak 2012, 22:03 - İp: 95.***.**4.11
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Sinema - TV öğrencisi iseniz; gitti2milyar

Tarih: 29 Ocak 2012, 22:04 - İp: 95.***.**4.11
photolight
photolight (üye)
İstanbul / Meraklı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 30 Ocak 2012, 18:42 - İp: 85.***.**8.48
  • 1