ozlemonay
ozlemonay (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

60 D Nin Iso Performansı Nedir?acil

Ben 60 d yi loş ortamda flaşsız çekim için almayı düşünüyorum.
Gren vermeye hangi ISO da başlıyor acaba? internette fotoğraf karşılaştırmalarına çok güvenemedim. Kullanıcı arkadaşlara danışmak istiyorum.

Bir de Hayyamda güvenilir uygun spot fiyatlı dükkan ismi söylerseniz mutlu olurum.
Hangi aralıklarda fiyatlar pek bilmiyorum...Bilen varsa onu da rica edeceğim.
Ama en önemli konum şu an ISO performansı.
Forumarda nikon D7000 in ıso performansının çok iyi olduğunu okudum. Gerçi o zaten çok pahalı.Ama gerçekten aralarındaki ıso performansı çok farklıysa onu da düşünebilirim..
görüş bildiren arkadaşlara şimden teşekkürler!

Tarih: 8 Nisan 2011, 21:16 - İp: 85.***.**6.39
ozlemonay
ozlemonay (üye)

Çok teşekkürler arkadaşlar!

Haklısınız bu noktaları aklımda tutacağım..
herkes güzel baharlar!

Tarih: 10 Nisan 2011, 20:38 - İp: 85.***.**6.39
ozlemonay
ozlemonay (üye)

ÇOOOKKK TEŞEKKÜRLER DOSTLAR!

Tarih: 11 Nisan 2011, 22:55 - İp: 85.***.**6.39
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Internette suruyle testler var.Karsilastirmali olarak bile bulabilirsiniz ve 550D ile 60D arasinda ISO farki yok.Ayni marka,ayni sensor ve ayni yazilim...

Tabi ayni ebat sensore daha yogun piksel olayi bu ISO performansini etkiliyor ancak bazi arkadaslar 40D daha iyidir deselerde ben katilmiyorum.Benim gorduklerim oyle soylemiyor en azindan ki daha fazla ISO ile her nekadar performansda dusme olsada birsekilde o resmi daha hizli bicimde elde etme sansiniz ve bunu bazi programlarda giderme sansinizda mevcut.Yani diyelim benim makinada en fazla ISO800 ama Ahmet in kinde 6400,burada ahmet benden gece cekimleri acisindan avantajli.Cunku Ahmet gece o kareyi benimkinden daha hizli ve ayrinti bir sekilde yakalayabilir.
Tabiki karincalanma cok olacaktir ancak Ahmet birsekilde resim programlari ile bu karincalari halleder.Ayrica ben gece kacan bir arabanin plakasini goremezken Ahmet karincali olsada plakayi bir sekilde yakalama sansina sahip...

#ozansan' tarafından 12.04.2011 16:35:02 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Nisan 2011, 16:24 - İp: 219.***.**6.57