alegrias
alegrias (üye)
Yurtdışı / Amatör

5d Mark Iı İle 5d Kiyaslamasi

Oncelikle herkese selamlar,
5D Mark II ile alakali forumda acilan konuyu okudum, internette de yayinlanmis reviewlara baktim. Ama tam manasiyla ikna olamadim, yine de sizlere bi konuda danismak istedim.
Su an Japonya'da yasiyorum. Buradaki fiyatlari karsilastirdigim zaman, 5D Mark II fiyatina, 5D'nin yanina ihtiyacim olan 70-200 f/4 IS ve 50 f/1.4 lensleri alabiliyorum. Hepsi de yeni ve garantili.
Is boyle olunca kafamda tilkiler donmuyor degil. Teknik ozellikler olarak Mark II cok ustun duruyor. Yenilenmis sensoru, yuksek ISO yelpazesi, HD Video cekimi vs vs. Ote yandan da kendini kanitlamis bi FF govde ve 2 harika lensim olacak...
Amator bi fotograf meraklisi olarak, bu farki vermeye deger mi?
Cevaplarinizi merakla bekliyorum,
Tesekkurler

Ali Derelioglu

Tarih: 2 Aralık 2008, 18:57 - İp: 124.***.**2.176
stobeaus
stobeaus (üye)
İstanbul / Amatör

ali bey mrb bence bu sizin isteklerinizle alakalı
5D mark II dinamik aralık ekran kalitesi üzerine video çekimi gibi bir sürü özelliği bünyesinde taşıyan güzel bir body bir profesyone liçin tabiki seçim kayıtsız şartsız 5d mark II
ama sizin bir amatör olarak 3 senedir segmentinde kendine bir rakip üretilememiş çıgır açan bir makina olan ki tek rakibi şu an üst modeli ...5D yide alabilirsiniz...
Bana kalsa 5d alır objektif setimi tamamlayıp ardından bir sene yada 6 ay sonra mar kII ye geçerdim..Lens seti body den daha önemli emin olun
Bu arada orta fiyatlar nasıl 5d mark II nin :D

Tarih: 3 Aralık 2008, 01:49 - İp: 94.***.**7.171
alegrias
alegrias (üye)
Yurtdışı / Amatör

cevabiniz icin tesekkur ederim,
yalniz, benim 5d gibi bi govde almamin sebebi FF bi govde ihtiyacimdan kaynaklaniyor. Acikcasi HD video kaydi, 21MP, 3inch 960000 pixelli ekran falan benim icin cok onemli degil bilakis fiyata negatif yansidigi icin dezavantaj.

Benim asil duymak istedigim, mark II (2288€ ) nin fotograf kalitesinin, sensorundeki yeni teknolojinin ve iso performansinin, 5D (1271€ ) ile kiyasliginda iki katina yakin bi fiyat farkina deger olup olmadigidir.

Canon 70-200 f/4 IS = 745€
Canon 50 f/1.4 = 240€ civarinda
(fiyatlar bugunku capraz kurdan hesaplanmistir) (1€=118yen)

Yorumlarinizi bekliyorum

#alegrias' tarafından 03.12.2008 12:48:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Aralık 2008, 12:48 - İp: 124.***.**6.77
  • 1