serensu
serensu (üye)
İstanbul / Amatör

400d Yardım

merhaba herekese. benim almak istediğim makine eos 400d+18-55 lens+çanta uygun fiyata nerden bulabilirim? piyasada garantili olanları 1400ytl civarından başlıyor ama ben en fazla 1000 ytl bütçe ile yapmalıyım. sandisk almam da gerekiyor mu? fotoğraf makinesinin kendi hafızası ile ne kadar resim çekebilirim? (ben acemiyim kusura bakmayın)

Tarih: 28 Ekim 2007, 23:44 - İp: 78.***.**5.79
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

merhaba, öncelikle türkiyede olmadigim icin nerede bulabilecegin hakkinda birseyler söyleyemiyecegim.

1. makinanin dahili hafizasi yok. bir compactflash kart'a ihtiyacin olacak. tavsiyem 2gb bir sandisk al. ancak 1gb bile isini görebilir.

2. kit-lens alma derim, zaten bu konuda bir cok arkadas ile hemfikiriz.

3. canta alirken ise objektif ve diger aksesuarlarin sigabilecegi genislikte birsey bak. ucuz ama kaliteli birsey bulabilirsen kacirma.

4. bir de unutmadan tripod al derim. gece cekimlerinde seksi fotograflar icin ihtiyacin olacak..

bu arada ben 400d+18.250mm tamron kullaniyorum. fena sonuclar vermiyor ama, tamron 17-50 veya sigma 17-70 almayi isterdim acikcasi..

eger ekstra objektif alacaksan bunun icin objektif ve filtreler bölümüne mutlaka bak. bilgi edinmeden bir objektif alip benim gibi üzülmeni istemem...

kolay gelsin..

Tarih: 28 Ekim 2007, 23:57 - İp: 80.***.**9.163
serensu
serensu (üye)
İstanbul / Amatör

emexci teşekkürler bilgi verdiğin için...

sadece body alıp lensi ayrı mı alayım? amerikada fiyatlar baya uygun ama türkiyede pahalı.

Tarih: 29 Ekim 2007, 00:04 - İp: 78.***.**5.79
emexci
emexci (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sadece türkiyede degil, burada da pahali. amerika da 1000 dolar ise burada 1000 euro. yani euro dolar farkini iyi biliyoruz..

evet, kit-lens alma derim. ama unutmadan kit-lens de iyi sonuclar veriyor. cok iyi fotolar ceken bir arkadasim vardi. o kit-lens ile benden daha iyi fotolar cekiyordu. avantaji ise makinayi cok iyi bilmesiydi. hergün biraz daha ögreniyorum, tavsiyem kit-lens alma ama paran yetmiyorsa yeni bir objektif icinde cok zorlama kendini. ben tamron'u 6ay taksit ile aldim.

Tarih: 29 Ekim 2007, 00:13 - İp: 80.***.**9.163
serensu
serensu (üye)
İstanbul / Amatör

kit denilen body oluyor heralde... amerikadan almayı deneyen var mı?

Tarih: 29 Ekim 2007, 00:47 - İp: 78.***.**5.79
serensu
serensu (üye)
İstanbul / Amatör

Twinmos SD 2 GB Ultra 66X Secure Digital Card bu makine ile uyumlu mu?

Tarih: 30 Ekim 2007, 23:30 - İp: 78.***.**5.79
gokhandisl
gokhandisl (üye)
Adana / Amatör

Merhabalar bende o makinayı almayı düşünüyorum. Baya bi araştırdım,
Yalçınlarda Peşin 1550ytl taksitle 1750ytl/12
Mavi Bilgisayarda:1506ytl/6
Vatan Bilgisayarda : 1550ytl/12
Metro Hayyamda : 1360ytl /12 (ama erkayalar garantisi yok)
Makro Foto'da : 1820ytl/12
fiyatlar bu ve bunun benzeri şekilde değişiyor.
Şimdi benimde merakta ve şüphede kaldığım konu, acaba paraya kıyıp Erkayalar garantili bi ürün mü alsam, yoksa Hayyamda arastırıp spot bi ürün mü alsam. Sanırım Spot ürün tercih edersem 18-55mm lensiin yerine farklı bir Lens (bu arada alternatif Lens önerilerinede açığım) alma fırsatım olacak. Acaba spot ürün kullanan arkadasların bukonuda hiç bi sıkıntıları oldumu veya pişmalıkları??

Tarih: 5 Kasım 2007, 15:32 - İp: 212.***.**3.34
  • 1