uruzhan
uruzhan (üye)
İstanbul / Amatör

400d Mi ? Yoksa D40+lens Mi?

öncelikle selamlar. bu forumda ilk defa yazıorum. amatör olarak makro fotoğraflar çekiyorum ( genellikle iş amaçlı ) fotoğraflarını çektiğim ürünleri çadır içinde ve elimden geldiğince rijit bir ışık dağalımında çekmeye gayret ediyorum. Şimdiye kadar kullandığım makinayı satıp Dslr almaya karar verdim ama bilgisizliğimin hata yapmama sebep olmasından korkuyorum. Sorum: 400D kit mi alsam yoksa D40 + 500 ytl civarı bir makro lens mi alsam ? ikisi aynı bütceye mal olacak? hangi seçenekde daha kaliteli ve ayrıntılı fotoğraflar elde edebilirim? çekiceğim fotoğrafları katalog da kullanacağım ve bu yüzden kalite çok önemli. saygılar sunarım.

Tarih: 3 Mart 2007, 12:10 - İp: 85.***.**8.49
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

uruzhan bey bende burdaki ustaların benimle paylaştığı tücrebeleri sayesinde 400D almaya karar verdim. Araştırdığım kadarıyla Türkiye'de fanatic dostumuzun söylemiş olduğu 1150$ gibi abartılı fiyatın daha altında satılıyor. Bu yüzden sana önerim önce alacağın makineye karar ver sonra iyice bir fiyat araştırması yap sakın oldu bittiye getirme derim.

Tarih: 16 Mart 2007, 22:55 - İp: 85.***.**6.217
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

400D iyi bir gövdedir...

350D ve kit lensi uzun zaman kullanan biri olarak..o kit lensi en yakın minibüsçüye verin aynasına assın derim 400D de aynı lensi kullanıyor

macro çalışacaksanız sigma 150 mm yi tavsiye ederim...hatta tavsiye etmem son ayakta tek geçerim

Tarih: 16 Mart 2007, 23:04 - İp: 88.***.**8.243