umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

2. El D70 Bakıyorum...

2. el makina alırken nelere dikkat etmeliyim acaba?Bu konuda yardımcı olur musunuz? D70 almayı planlıyorum. Fiyatı çok uygun geldi. Ama bu kadar uygunsa bi bozukluğu var mıdır diye kıllandım açıkcası. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi akşamlar

Tarih: 19 Eylül 2008, 22:25 - İp: 88.***.**9.205
yoksul
yoksul (Objektif)
Adana / Amatör

neeee, bozukluk mu,
mümkün değil

arkdaşım bundan 6 ay önce üzerinde 18-70 mm lensi olan makinemi,
4GB bellek ve çantasıyla beraber 850 liraya aldım...

şu an çok memnunum ve henüz hiçbir talebimi geri çevirmedi,
şiddetle tavsiye ederim...

Tarih: 19 Eylül 2008, 23:38 - İp: 88.***.**5.179
umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Umarım sizinkisi gibi çıkar. Ama nasıl kontrol edilir nesine bakılır bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 20 Eylül 2008, 01:04 - İp: 78.***.**3.168
yoksul
yoksul (Objektif)
Adana / Amatör

rahat ol ya,
çıkar tabi neden çıkmasın...

ben makinemi hayyamdan aldım, orada onlarca dükkan var
dolayısıyla birçok seçenek var...

makinenin önce kasasına bak,
sağda solda çok fazla darp izi falan varmı diye...

sonra lendini ve aynasını kontrol et,
özellikle lensin arka son lensinde ve aynada çizik olmamasını sağla,
sonra makinene bir hafıza kartı taktır ve sağı solu çek...

hoşuna gitmeyen parçalar falan olursa, başkalarını sor,
gerekirse lensi falan değiştirirler...

Tarih: 20 Eylül 2008, 11:08 - İp: 78.***.**0.5
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Kaç çekim yapıldığını öğrenin,ona biçilen perde ömrünün 5te2 sini geçmediyse almanızı önerebilirim.

Makinanın durup dururken kapanma gibi sorunları var mı ona bakabilirsiniz.

Kısık diyaframda fotoğraf çekip sensörde çok toz var mı ya da leke var mı ona bakabilirsiniz.

Kuras da yazmış zaten

Tarih: 20 Eylül 2008, 13:49 - İp: 78.***.**9.52
umutumut
umutumut (üye)
Denizli / Amatör

Teşekkür ederim. Bir D70 için çekim ömrü nedir acaba?

Tarih: 20 Eylül 2008, 14:59 - İp: 78.***.**9.41
yurdakul_e
yurdakul_e (üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Fiyatının uygun oluşu sizin şaşırtmasın, bunlar elektronik cihazlar tıpkı cep telefonlarında olduğu gibi üst modeller geldikçe makina bir alt sınıfa geriler ve fiyat kırılır. D70 (Yahut D80) sizin ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir. Bana kalırsa nikon'un bu modeli, yine başlangıç modeli sayılan -canon 350D, 400D gibi makinalardan hem elinize aldığınızda verdiği intiba, inandırıcılık açısından hem de yetkinlik açısından daha öndedir. Önemli olan siz ne kadar verim alabileceksiniz? Bu ve bunun gibi makinaları alıp kafasını taşa vuranlar çok oldu ama bu adamların eline bırak d70'i, eos 5D'yi de versen aynı sorunları tecrübe edeceklerdir. Gövdeler (body) sınırlı özelliklerle birbirlerinden ayrılırlar, bunun dışında inanın hiçbir farkları yoktur. Önemli olan iyi bir lens, ışık ve program bilgisidir...
Sizin için birkaç ilana da göz attım, içlerinden en uygunu bu gibi geldi:
http://www.sahibinden.com/nikon_d70_komple_setWQQaXQQ10602704WQQpXQQdisplayitem&keyword=nikon%20d70

Denizli ve çevresinde makul bir ilana rastlamadım. Bu ilanda vaadedilen tüm lenslere ve makinaya aşinayım. Benim eski setime çok yakın. Perde ömrü ise -bildiğim kadarıyla- standart olarak 150.000'dir. Bilgi edinin, telaşa kapılmanın da gereği yok.
saygılarımla..

Tarih: 23 Eylül 2008, 00:44 - İp: 85.***.**0.150
  • 1