canonanac
canonanac (üye)
İstanbul / Amatör

#canonanac' tarafından 08.04.2013 01:42:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Kasım 2012, 23:09 - İp: 188.***.**5.198
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

niye bu ikisi, bunlar "dış çekim düğün ve doğum fotoğrafçılığı için" mi üretilmiş?..

Tarih: 5 Kasım 2012, 14:10 - İp: 94.***.**8.56
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Baberti, beni çok güldürdün. Esprine hayran oldum.
Hanımefendi, düğün ve doğum fotografları için bu kadar pahalı ve ileri düzey makinaları almanıza gerek yok. Giriş seviyesi DSLR ler size yeter de artar bile. Fazladan vereceğiniz parayla daha iyi işler yapabilirsiniz.

Tarih: 5 Kasım 2012, 15:27 - İp: 217.***.**3.150
muzafferacar
muzafferacar (üye)
Manisa / Meraklı

mutlaka ikisinden birini alacaksanız 60d ama kit lensi ile değil, tamron 17-50 gibi, sigma 17-70 gibi bir üçüncü parti lensi ile yada paraya kıyacaksanız Canon L serisi lensler ile almanızı öneririm. İşi profesyonel yapacağınıza göre yeni de başlasanız giriş seviyesi makine almanızı ben önermem Ercan abime bu konuda katılmıyorum Öğrendikçe değiştirmeyeceğiniz bir makine olsun diye düşünürek hareket etmekte fayda var bence. 60D yi 18-200 canon lens ile alırsanız %90 ihtiyacınızı görecektir. Bir tanede 100 USD lik 50mm alırsanız ki alan derinliği itibariyle işinize çok yarayacaktır düğün doğum işinde uzun zaman arkanıza bakmadan kullanırsınız bence.

Tarih: 6 Kasım 2012, 09:14 - İp: 62.***.**4.1
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Ben size pembe tablo çizemicem. Yeni başlıyorum demişsinniz ve direk girdiğiniz dallar en zorları. Düğün ve doğum özellikle doğum olanı ciddi bilgi birikimi gerektiren bir dal. Öyle he diyince düğün, doğum fotoğrafçısıda olunmaz. Temel fotoğrafçılık bilginizin olması gerekir. En başta alacağnız ekipmanların hepsinden (lensler hariç ama olursa iyi olur) 2 tane almak zorundasınız. Bu bir zorunluluk neden çünkü çekim esnasında makineniz bozulursa düğün sahipleri sizi bilmem nereye kadar kovalayabilir İşin gerçekleri bunlar bunları size birisinin söylemeside doğrusu başınıza gelecek en iyi şey diyebilirim

Ayrıca Flash almanız lazım tabiki x2 ve bunları kullanmayı öğrenmeniz gerekir. Bissürü ayarları olan bu cihazlar E-TTL ve Manuel pozlama seçenekleri vardır.

Kısaca toparlarsak:

1 adet 50mm prime lens.
1 adet geniş açı bu 18-105 veya 18-55 olabilir
1 adet 70-200 tele zoom lens
2 adet Flash
8 adet şarjlı pil Flash için
1 adet 2 taraflı reflektör
2 adet body fotoğraf makinesi.
1 adet battery grip
2 adet body için battery
ve bunları sığabilecği bir çanta lowe-pro aw300 anca alır sanırım..

kolay gelsin..

Tarih: 6 Kasım 2012, 22:30 - İp: 78.***.**6.3
  • 1