rphlvn
rphlvn (üye)
İstanbul / Amatör

Yeni Bimakine Aldım, Bilgi Lazım..

samsung pro 815.
bu işte daha çook yeniyim. Kursa başladım(yeni). Ama bu konuda pek bilgiye sahip değilim.
Özellikle makinemi bana anlatabilen biri olursa sevinirim. Özelliklerini (iyi-Kötü), fotoğraf çekerken nelere önem vermeliyim (ışık zoom obje vs.)
Bişey daha Slr-like nedir?
Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 10 Ekim 2007, 13:00 - İp: 88.***.**0.249
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Slr like objektif değiştirilemeyen gelişmiş kompaktlar. Bir DSLR makinedeki gibi değildi tüm işleri yapan tek bir lens vardır. Tele, makro, geniş açı vs... Fotoğraf çekerken nelere dikkat etmeniz gerektigini sormuşsunuz. Tabiiki ışık, enstantene diyafram, kadraj bunlar önemli. Ama bunları nasıl kullanacağınız size bağlı.

Tarih: 10 Ekim 2007, 14:52 - İp: 88.***.**1.238
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Zamzom konusunda pazarbey uzmandır ona sorun.

Fotoğraf çekerken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili olarakta forumu biraz kurcalayın ve çekim teknikleri kısmını okuyun derim.

Tarih: 10 Ekim 2007, 14:54 - İp: 81.***.**8.94
rphlvn
rphlvn (üye)
İstanbul / Amatör

Bilgi için teşekkürler.
Terimlere biraz yabancıyımda, biraz zamana ihtiyacım var sanırım.
Samsung fotoğraf makinesiyle ilgili bilgiye sahip olanlar varmı acaba?

Tarih: 10 Ekim 2007, 15:34 - İp: 88.***.**0.249
osmanc
osmanc (üye)
İstanbul / Meraklı

Samsung kuzenim kullanıyor o modeli amapek memnun değil, renklerden özellikle.

Tarih: 10 Ekim 2007, 16:20 - İp: 88.***.**1.238
rphlvn
rphlvn (üye)
İstanbul / Amatör

kullanan kişi profesyonelmi? çünkü ben daha yeniyim ve bildiğim kadarıyla bu makine yarı profesyonel.Yani amatörler açısından öğrenme safhası olduğu için belki çok önemli olmayabilir. yinede bilemiyorum. Tabiki çektiğim fotoğrafların iyi olmasını isterim.

Tarih: 11 Ekim 2007, 00:34 - İp: 88.***.**2.143
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

moral bozmak ıstemem ama kagıt uzerınde iyi gorunen bır makine olsada cogu yonden sınıfındaki makinelerden geri kalıyor,ozellikle fotograf kalitesinde..

yuksek zoom onemli degildir,megapikselde oyle,isonun enfazla kac olduguda onemli degildir..
fotografta onemli olan fotografcıdır..
makineninde fotografcıyı kısıtlamaması gerekir tabiki..
ureticinin makineye yarı profesyonel demeside,gorunumunu bu sekiilde yapmasıda onemli degil,
benzerlerinden geride kalan bir makine,imkanınız varsa degiştirin,yoksada makinenizi tanımaya ve enazından sınırlarını zorlayarak kullanmaya calısın..
zaten yenı basladıysanız sızı fazlasıyla ıdare edecektir. ozellikleri kullanma kılavuzunda terimleride kursta ogrenmenız,pratık kullanımla ogrenmek daha kolay oldugu ıcın daha uygun..

Tarih: 11 Ekim 2007, 07:06 - İp: 88.***.**9.109
rphlvn
rphlvn (üye)
İstanbul / Amatör

bu daha iyiydi. Yani biran pişmanlık hissetmiştim tercih konusunda. Neyse, nihayetinde söyledirkleriniz çok mantıklı. Zamanla bu işi öğrenene kadar ve makişnemi iyice tanıyana kadar beni idare eder. Beni zorlamaya başlayınca değiştiririm zaten.
tekrar cevap yazan herkese teşekkür ediyorum..
Herkese bol fotoğraflı hoş bayramlar diliyorum.

Tarih: 11 Ekim 2007, 12:17 - İp: 88.***.**3.160
  • 1