1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

Video Modunda Ekrandaki Karıncalanmalar

selamlar tekrar, makinem canon 600d ilk denemelerimdeyim hala..
düşük ışıkta lcd'de gözüken kırmızı mavi karıncalanmaların çektiklerimi pc'ye aktardığımda fotoğrafa yansımadığını ama videoya yansıdığını görüyorum, bu normal mi?

ayrıca 2. sorum video modunda birazcık hızlı pan-tilt hareketleri yaptığımda ya da çapraz hareketlerde sanki görüntü akıcı değil de kare kare gidiyor gibi oluyor bu normal mi?

#1lensimbileyok' tarafından 28.04.2011 18:58:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Nisan 2011, 17:12 - İp: 88.***.**9.117
rockhound
rockhound (üye)
İstanbul / Amatör

ilk sorunuzun cevabı düşük ışık yüzünden iso değerinin otomatik olarak yükseltilmesiyle alakalıdır

2. sorunuz ise bilgisayarınız ve codec'ler ile alakalıdır.

videoyu kameranızı hdmi bağlantısı ile full hd bir televizyona aktarıp izleyin

Tarih: 28 Nisan 2011, 20:08 - İp: 85.***.**5.200
1lensimbileyok
1lensimbileyok (üye)
İstanbul / Amatör

cok saol rockhound cevap ıcın..
ama 2. sorumda pc ıcın degıl daha cok 600d ıcındı yanı cekerken lcd'den bakıyorum boyle tam olarak akıcı degıl tık tık tekleyerek ılerlıyor goruntu saga ya da sola pan yaparken ya da capraz hareketlerde..hatta bugun 5d'sı olan bırıne danıstım pek normal olmadıgını soyledı ama sen ne dersın? makınenın ıslemcısıyle ılgılı bı sorun olabılır mı?

Tarih: 29 Nisan 2011, 01:20 - İp: 88.***.**9.117
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

60fps nin altinda cekim yapan makinalari genelde bir yere koyacaksin ve oyle cekim yapacaksin.Elinde sagdan sola oynatip hareketli objeler ile is cikarmaya calisyorsan git 60 ve 120fps cekim yapan video kameralardan al derim.O yuzden ben hala DSLR da video ozelligini tavsiye malzemesi yapmiyorum.60fps olana kadarda yapmam...

Tarih: 30 Nisan 2011, 10:32 - İp: 61.***.**5.2
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

lcd deki karıncalanma normaldir.
pan tiltte boyle birsey olması da normal aslına bakarsanız.
5D ilk cıktıgında da vardı boyle bir sey.
firmware ile düzeltilmiş olabilir.

Tarih: 30 Nisan 2011, 11:20 - İp: 88.***.**8.140
  • 1