ceyhuncetin
ceyhuncetin (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

Sony A100 Makina Sorunumu

Merhaba arkadaşlar.Bugün bursaspor maçına gittim ve orada resim almak istediğim.Fakat çektiğim bütün resimlerin.Özellikle güneşin adamlara geldiği yönde vücudundan mor renkte yansımalar gördüm.Ekte resim gönderiyorum.orada çizdim.bakarsanız sevinirim.

Tarih: 15 Nisan 2007, 23:15 - İp: 88.***.**8.250
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

cüneyt hocam daha iyi bilecektir kesinlikle ama
bu tarife göre aklıma iki ihtimal geldi.
1- Lens flare etkisi denilen güneşin (yada ışık kaynağının) objektif camlarındaki kırılma etkisiyle yuvarlak hareler
2- Formalardan yansıyan güneş ışığının UV etkisi.. ki bu etki UV filtre takılarak aşılabilir.

fotoğrafı görünce daha işi teşhis koyulacaktır ustalarım tarafından.. buda hipotezin mesai saati bitimi eve dönmesine bağlı sanırım

Tarih: 17 Nisan 2007, 12:48 - İp: 88.***.**0.242
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

mesut bey,
biraz gücenmedim değil ama nede olsa büyüğümsünüz.

maç fotoğraflarını yükleyecek arkadaş ben değilim bu arada başlığı açan ve ortadan kaybolan arkadaş HİPOTEZ.

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:41 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

mesut bey,
biraz gücenmedim değil ama nede olsa büyüğümsünüz.

maç fotoğraflarını yükleyecek arkadaş ben değilim bu arada başlığı açan ve ortadan kaybolan arkadaş HİPOTEZ.

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:41 - İp: 213.***.**8.2
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

levobjk,
Özür dilerim.

Tarih: 17 Nisan 2007, 13:49 - İp: 88.***.**5.6
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

Merson, Levobjk'nin (levobjk: levent beşiktaş birleşimi galiba) kesinklikle art niyetle söylediğini sanmam... kıymetli bir arkadaşımızdır kendisi, tabi sizde... bu forumu içindeki insanlar dolayısiyle çok seviyor, ciddiye alıyorum

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:13 - İp: 88.***.**3.155
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

muratsen,
Sözleriniz acele yenen yemekten sonraki tatlı gibi ferahlattı, sağolun.
Benim bilgilerime göre, levo=sol olarak düşününce levobjk adını, sol beşiktaşlı gibi algılıyordum; yakıştırma işte. En doğrusunu kendi anlatır herhalde.
Bu arada fuar değerlendirmelerinizden söz edecek misiniz?
En çok A100 ile K10D kıyaslamasını merak ediyorum, daha kesinleştiremedim seçimi.

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:36 - İp: 88.***.**7.181
muratsen
muratsen (üye)
Kocaeli / Amatör

tabi bunu başka bir başlıkta konuşmak gerekir aslında ama K10D ele iyi oturan güçlü görünümlü bir makine, çekmesi keyifli, perde sesi güzel ama son kertede her şey bittikden sonra ortada fotoğraf kalır ben hala bu konuda A100'e inanıyorum. Pentax'ın renkleri sanki sarıya kaçıyor gibi geldi bu sarı rengi koyulaştırma ve abartma durumunu pentax'ın kompakt makinesinde de gözlemlemiştim. tabi fuar'da çekilen bir kaç kareden net bir sonuç çıkmaz... benim gözlemlediğim bu durum custom WB ayarlarının düzgün yapılması ile de aşılabilir sanırım.

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:45 - İp: 88.***.**3.155
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

adım levent, koyu beşiktaşlıyım. levobjk buradan geliyor

murat bey,
aynen katılıyorum size.

mesut bey,
haşa benden özür dilemeniz talebim olmamıştır

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:53 - İp: 213.***.**8.2
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

adım levent, koyu beşiktaşlıyım. levobjk buradan geliyor

murat bey,
aynen katılıyorum size.

mesut bey,
haşa benden özür dilemeniz talebim olmamıştır

Tarih: 17 Nisan 2007, 14:53 - İp: 213.***.**8.2
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

cıx cıx cıx
hiç yakışıyormu size..
koca koca fotoğrafçılar birbirlerine sen bunu dedin ben şunu dedim.. yazık yani.. yazık ediyorsunuz birbirinize..
ne gerek var bu kavgalara.. yetmiyormuş gibi birde mesajları çifter çifter gönderiyorsunuz.

:
neyse başlık yeterince sulandı ve dağıldı..(sayemde)

hipotez biran önce şu fotoğrafı yüklesede asıl konuya dönsek

Tarih: 17 Nisan 2007, 16:21 - İp: 88.***.**0.242