kerboke
kerboke (üye)
İstanbul / Meraklı

Slr Kamera Lesleri Ve Olympus E1

Arkadaşlar Selamlar,

Eşim 3 sene önce Cannon EOS 20 SLR kamera almıştı. Yanında da 2 tane Sigma lens aldı (300mm zoom vs.). Manual bir makina şimdi digital SLR almak istiyoruz piyasada Olympus E1'ler hakkında olumlu yazılar okudum. Var olan leslerimi Olympus'ta da kullanabilir miyim yoksa yeni mi almak lazım.

Selamlar,

Tarih: 3 Kasım 2004, 11:22 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

malesef kullanamazsın.yeni lensler alman gerek

Tarih: 4 Kasım 2004, 19:10 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

Lens var nasıl olsa, ozaman EOS 300D niye almıyorsunuz?

Tarih: 4 Kasım 2004, 21:03 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

canon marka lensleri ancak canon veya bazi kodak marka DSLR'larda kullanabilirsiniz.

..

olympus E1 konusunda fazla acele etmeyin derim ben; Olympus E300 modeli piyasaya cikmak uzere.. e300 e1'a gore cok daha ucuza olacak (canon 300d fiyatina benzer..) ve cok daha yeni teknoloji..

olympus konusunda birsey daha;

olympus dslr alirsaniz sayet; olympus marka lenslerin cok pahali olduklarini bilmeniz gerekir.. genis bir lens yelpazesine sahip degil ayrica.. fakat; mesela, e300 kitinde 14-45 lens olacak (35 mm'ye gore 28-90); bu lense ek olarak 40-150 lensini alabiliriniz (35 mm'ye gore 80-300) fakat o lensin fiyati bayagi yuksek bildigim kadariyla; bir ust lens 300 mm sanirim.. o lens zaten 5-6 tane e1 parasi.. gelecek senenin ilk yarisinda 7-14 lensini piyasaya cikaracaklarmis; fiyat e300 makine fiyatina yakin olur tahminimce..

ayrica olympus e-1 modeline bir dukkanda bakin ve oyle alin alacaksaniz.. benim elimde hic de rahat durmadi..

canon lensleriniz hali hazirda varmis; ben sizlerin yerinde olsaydim canon'la devam ederdim.. elinizdeki iki lensi de kullanirsiniz.. ayrica canon 60 tane (bildigim kadariyla) kadar lensi var; pahali olani var hesapli olani var.. ayrica canon'un ikinci el piyasasi da cok iyi; ileride satayim yenisini alayim dediginizde kolaylikla elinizden cikarabilirsiniz..

Tarih: 5 Kasım 2004, 01:37 - İp: yok
  • 1