abdullah_03
abdullah_03 (üye)
Afyonkarahisar / Doğa Fotoğrafçısı

Sensör Temizleme (swap)

Merhabalar.Sensör temizlemekte kullanılan yurt dışı sitelerinde sıklıkla rastladığım sensör swap denen temizlik aleti, türk sitelerde bulamadım. Herhangi güvenebileceğimiz site hakkında yardımcı olacak bir abim, dostum var mıdır;? Link atarsanız sevinirim.

Tarih: 12 Nisan 2013, 20:36 - İp: 85.***.**6.150
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

green clean diye arattır ama bu işte tecrüben yoksa hiç temizlemeye kalkışma...

Tarih: 13 Nisan 2013, 19:38 - İp: 78.***.**9.135
abdullah_03
abdullah_03 (üye)

Tecrübe bir şekilde oluşması lazım oda deneyerek Teşekkürler duymuştum bu markayı

Tarih: 13 Nisan 2013, 21:01 - İp: 85.***.**3.237
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tecrübe oluşacak derken sensörü çizme ihtimali çok kuvvetli benden söylemesi...

Tarih: 16 Nisan 2013, 21:03 - İp: 78.***.**2.162
abdullah_03
abdullah_03 (üye)

Yanlış anlamayın hocam gerekli araştırmaları yaptım videolar yazılar vesaire okudum sadece nerden bulunabilirim diye sormak istemiştim.Sensörün hassaslığı konusunda bilgim var bu swap denen hassas yüzeylere karşı olduğu yabancı ve türkçe kaynaklardan okumuştum.selamlar...

Tarih: 16 Nisan 2013, 22:25 - İp: 95.***.**3.155
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

tripodfotoda var temizleme malzemeleri internetten alabilirsin (ankarada ciddi bir firma) pekçok malzeme aldım kendilerinden, yalnız önce üfletmen ve tozu dışarı atman lazım sonra ıslak temizleme çubuğu en sonda ıslak temizleme çubuğunun sıvızsı kurumadan kuru temizleme çubuğuyla geçeçeceksin üzerinden amatekrar söylüyorum uzun süre kullanımdan sonra perde metal tozları bile sağa sola saçılıyor üfletsen bile gitmediği için sensör çizilebiliyor servisler bile temizlerken sensörleri çiziyorlar kolay görünmesine rağmen zor bir iştir, çoğu servis sensörleri temizlerken çiziyor fotoğrafta ince çizikler çıkmadığı için bunu genelde söylemiyorlar makine sahibine... birde güleceksin belki ama tam çıkmazsa sensör lekeleri makinayıo buzdolabında 5-10 dakika bırak sonra hafif hohlayarak kesinlik tükürme sakın kuru temizleme çubuğunu enson bu şekilde bir daha geç o zaman tam temizleniyor kim nederse desin .... yoksa ıslak temizlenin sıvısıda leke bırakıyor... benden söylemesi..... bazıları tenkit edebilir fakat en iyi yöntem bu birde üfleme pomapası al mutlaka makinada temizliğe başlamafdan önce havayla 7-8 kez üfle... ama kişisel kanatimi sorarsan kendin temizleme derim yinede...

#buzlucam' tarafından 17.04.2013 14:16:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Nisan 2013, 14:04 - İp: 78.***.**2.162
abdullah_03
abdullah_03 (üye)

Hava pompasıyla ifledim fakata çok ufak toz taneciklerini kaldırmıyor yerinden Green cleanın tüp şeklinde vakumları var. Acaba onlar nasıl bu ufak tanecikleri çeker mi sensörden? Bu konuda bilginiz var mı ?

Tarih: 17 Nisan 2013, 16:13 - İp: 95.***.**3.155
  • 1