wiguart
wiguart (üye)
İstanbul / Amatör

Sensör Temizleme Menüsü?

Arkadaşlar merhaba;

Canon 350d'nin menüğsünde bulunan sensör temizleme seceneğiyle sensör temizlemeye işlemi yaptım fakat aklıma takılan bu işlem ne kadar uzun surer gece 4de başladım sabah uyandıgımda 7 gıbı halen clean yazıyordu...ben o şekılde bıraktım lakın şarj bıtmış sonra ne oldugunu göremedım ..

350D için bu menü nasıl kullanılır bilenlerden yardım beklıyorum ...tesekkurler..

#wiguart' tarafından 13.05.2011 11:36:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2011, 08:55 - İp: 62.***.**2.2
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Arkadasim Clean yaziyorsa OK leyip cleanleseydin.(temizleseydin)3 saniyelik is yani toplami.Sen o asamaya gelmissin ve okeylemedigin icin islem yarim kalmis benim anladigim...Canonlarin menusunu pek bilmiyorum ama olay buna benzer bisey olsa gerek...

Tarih: 13 Mayıs 2011, 11:21 - İp: 61.***.**5.2
wiguart
wiguart (üye)
İstanbul / Amatör

şimdi şöyle bir olay var..

zaten işleme başlamadan "Turn off the camera after sensör cleaning?" diye soruyor ok derisen aynanın yukarı kalkış sesı duyuluyor ve ekranda clean yazısı yanıp sönüyor .. sorun da bu bu burada yanlış yaptıgım sey nedir?

Tarih: 13 Mayıs 2011, 11:40 - İp: 62.***.**2.2
wiguart
wiguart (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar olayı çözmüş bulunmaktayım bilmeyenler için açıklıyorum ...

350d için sensör clean özelliği yok.Bu menü sensörün manuel temizliği için gerekli olan aynanın yukarıda kalması işlevini gerçekleştiriyor.

2. nokta:

Erkayalar Teknik serviste makina toz temizliği 30€+KDV bedelle yapılıyor. Filitre ile sensör arasında kalan tozların temizlenme garantisi verilmiyor...Teşekkürler 13.05.2011

Tarih: 13 Mayıs 2011, 11:54 - İp: 62.***.**2.2
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Yahu bizde bosuna yaziyoruz.Canonun eskisinde zaten bu ozelligin olmasi biraz tuhaf gelmisti bana.Sizde varmis gibi yazinca dedik su su olabilir.Clean deyince temizle hadi demek istiyormus makina yani...Bildigimiz aynanin kalkmasi ve elle yapilan sensor temizligi olayi...

Tarih: 14 Mayıs 2011, 08:27 - İp: 61.***.**5.2
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

hocam ne yaptın butun gece ne kadar toz varsa ortamda açık kalan sensöre yapışmıştır artık... eğer objektifi çıkardıysan tabiki..
sensör temizleme kitleri var satılıyor ama bu iş nazik bir iş çok dikkatli yapılmalı...

Tarih: 14 Mayıs 2011, 17:44 - İp: 88.***.**2.49
wiguart
wiguart (üye)
İstanbul / Amatör

Objektifi cıkarmamıştım kendi başına yapar benı uyğrastırmaz diye düşünmüştüm

Tarih: 14 Mayıs 2011, 21:07 - İp: 88.***.**0.206
  • 1