kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

Resmi İthalatlı Makine.

Merhaba arkadaşlar,
öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola.
sizlerden bilgi almak istediğim bir konu danışmak istiyorum.
Ay sonuna kadar nikon d90+105'lik kit almak istiyorum.
Fakat resmi nikon garantili d90 bulmak çok zor ve bulsamda fiyatı 2200-2300 tl sınırlarında.
Bu sebeplerden dolayı gittigidiyor.com'dan 'webdenalıyorum' diye bir satıcıda d90+105'lik kiti 2000 liraya satıyor.
burada sormak istediğim 'webdenalıyorum' sayfasında resmi ithalatlı,sıfır ürün,orjinal,kutusu açılmamış,bakanlıktan onaylı ve adıma faturalı olacağını yazıyor.
Burada bahsettikleri resmi ithalatlı firma ilerde birgün cihaz ile doğabilecek bir sıkıntıda beni mağdur eder mi?
Ve böyle alışveriş yapan,sıkıntı yaşayan varsa bilgilendirirmisiniz?
Eğer resmi ithalatçı ile olumsuz bir durumda ise 2. planda 2.750 liraya nikon garantili d7000 düşünüyorum.
d7000'ni alırsam da fazladan vereceğim 750 lira yüzünden 50mm lenste,yedek bataryada şimdilik hayal oluyor tabikide

cevaplarınız için teşekkürler.

#kayraayazma' tarafından 19.06.2014 21:20:17 tarihinde düzenlendi.

#kayraayazma' tarafından 19.06.2014 21:44:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2014, 21:11 - İp: 212.***.**2.119
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon d90 için bu kadar para vermek iki yıl önce normaldi, aynı şekilde d7000 için de geçerli... şimdi bu fiyata satmayı anlamıyorum ve almayı hiç anlamıyorum...

siz iyice bir araştırın, bu paraya yeni çıkan çok iyi modeller alabilirsiniz...

Tarih: 19 Haziran 2014, 21:58 - İp: 176.***.**3.55
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

D5binli, 3binli model alacak olursan daha yeni modellerdir fiyatlarıda uygundur ama bana soracak olursan önceden mağazada gör, eline al dene derim. çünkü benim gibi boyu 190lık biriysen ele hiç oturmuyorlar çok küçükler yüsük ve serçe parmağın havada kalıyor, iyi araştırırsan uygun fiyata 2nci el az kullanılmış yada garantisi bitmemiş temiz D90 vs. bulabilirsin. hakkaten üretimi kalkmış 6 yıllık bi model için çok istiyorlar

#m.levent' tarafından 20.06.2014 15:38:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2014, 15:36 - İp: 81.***.**1.46
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

(((D5binli, 3binli model alacak olursan daha yeni modellerdir fiyatlarıda uygundur ama bana soracak olursan önceden mağazada gör, eline al dene derim. çünkü benim gibi boyu 190lık biriysen ele hiç oturmuyorlar çok küçükler yüsük ve serçe parmağın havada kalıyor, iyi araştırırsan uygun fiyata 2nci el az kullanılmış yada garantisi bitmemiş temiz D90 vs. bulabilirsin. hakkaten üretimi kalkmış 6 yıllık bi model için çok istiyorlar )))

Cevaplarınız için teşekkürler.
3100/3200/5100/60d/d7000/d90/1100d hepsini arkadaşlarım sayeseinde inceleme fırsatım oldu.
detaydı,teknik özellikti,üretim tarihidi falan hiçbir şeye bakmıyorum.
Dikkat ettiğim tek husus elime avucuma oturrması
Bunların arasında d90/d7000/60d çok iyi benim için.
fakat 60d canon olduğu için elemek istiyorum ki yanlış anlaşılmasın arkadaşlarımda çoğunlukla nikon yada nikona uyan lensler bulunuyor,yoksa hoş makine
Gelelim konumuza aslında verilen cevaplar benim sorum ile alakalı değil.
Ben burada resmi ithalatlı ürün alan ve sıkıntı yaşayan var mı diye soruyorum.
sadece bunu öğrenmek istiyorum.
Teşekkür ederim.

#kayraayazma' tarafından 20.06.2014 17:56:11 tarihinde düzenlendi.

#kayraayazma' tarafından 20.06.2014 17:57:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2014, 17:53 - İp: 212.***.**2.119
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Resmi ithalat ile esasen paralel ithalatcıyı sorduğunuzu zannediyorum. Resmi ithalatçı dediğiniz zaman Örneğin Nikon'un Japonya'daki ana merkezi ile anlaşma yaparak ana firmanın Avrupa merkezinden ithalat yapan resmi distribütör Karfo Karacasulu firması akla gelir. Resmi distribütör garantili ürünlerde problem çıkmaz. Garanti koşullarına göre hareket ederler.
Zannımca sizin sorduğunuz husus paralel ithalatçı garantisi ile satılan ürünlerde problem çıkıp çıkmamasıdır.
Ben çıkacağını zannetmiyorum.
İstanbul'da Doğubank veya Hayyam'da bile dükkan garantisi verdiklerini düşünürseniz paralel ithalatçı garantili mallarda ortada kalacağınızı düşünmüyorum. Selamlar...

Tarih: 21 Haziran 2014, 20:43 - İp: 176.***.**1.75
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

ben resmi değil gayri resmi olarak yaklaşık 2 sene önce sanalpazar üyesi bi işyeri ile abd üzerinden D90 getirttim. Mal arızalı veya eksik olması durumunda sistemde ödemeyi onaylamayıp aynen iade edeceğim şekilde alışverişi yaptık ve bi sorun çıkmadı garantisi olsaydı 2 ay önce bitmiş olacaktı. zaten d90'ı ayrıcalıklı yapan diğer yönüde sağlamlığı ve kalitesidir. fabrika çıkışında sorun olmadıktan sonra kolay kolay arıza çıkaracak bi makine değil. ithalatçı garantisinin traş olduğunu aldığım satıcı söyledi bana söylediği en fazla ürün eksik veya arızalı çıkarsa değişim yapıyorlarmış.

Tarih: 21 Haziran 2014, 21:12 - İp: 141.***.**1.183
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

Resmi ithalat ile esasen paralel ithalatcıyı sorduğunuzu zannediyorum. Resmi ithalatçı dediğiniz zaman Örneğin Nikon'un Japonya'daki ana merkezi ile anlaşma yaparak ana firmanın Avrupa merkezinden ithalat yapan resmi distribütör Karfo Karacasulu firması akla gelir. Resmi distribütör garantili ürünlerde problem çıkmaz. Garanti koşullarına göre hareket ederler.
Zannımca sizin sorduğunuz husus paralel ithalatçı garantisi ile satılan ürünlerde problem çıkıp çıkmamasıdır.
Ben çıkacağını zannetmiyorum.
İstanbul'da Doğubank veya Hayyam'da bile dükkan garantisi verdiklerini düşünürseniz paralel ithalatçı garantili mallarda ortada kalacağınızı düşünmüyorum. Selamlar...

Ercan Bey cevabınız için teşekkürler.
Sanırım taşın altına elimi sokmam gerekiyor.Selamlar...

Tarih: 21 Haziran 2014, 22:30 - İp: 212.***.**2.119
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

ben resmi değil gayri resmi olarak yaklaşık 2 sene önce sanalpazar üyesi bi işyeri ile abd üzerinden D90 getirttim. Mal arızalı veya eksik olması durumunda sistemde ödemeyi onaylamayıp aynen iade edeceğim şekilde alışverişi yaptık ve bi sorun çıkmadı garantisi olsaydı 2 ay önce bitmiş olacaktı. zaten d90'ı ayrıcalıklı yapan diğer yönüde sağlamlığı ve kalitesidir. fabrika çıkışında sorun olmadıktan sonra kolay kolay arıza çıkaracak bi makine değil. ithalatçı garantisinin traş olduğunu aldığım satıcı söyledi bana söylediği en fazla ürün eksik veya arızalı çıkarsa değişim yapıyorlarmış.

cevaplarınız için teşekkür ederim Levent Bey.
yazdıklarınızı dikkatlice okudum ve bu zaman zarfı içinde internette de araştırmalar yaptım elimden geldiği kadar.
dediğiniz gibi d90 gibi makina için belki de pek sorun olacağını sanmıyorum.
fakat d7000'nin bilindiği gibi kronik sorunları konuşulmuştu ki paralel(resmi ithalatlı) almak daha da büyük risk olduğunu burada çıkarıyorum. Saygılarımla...

Tarih: 21 Haziran 2014, 22:38 - İp: 212.***.**2.119
kayraayazma
kayraayazma (üye)
Tekirdağ / Amatör

sonunda d7000 almış bulunuyorum.
inşallah güzel kareler çekerim.
nikon garantili aldım.fotgrafinium'dan.
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
saygılarımla...

Tarih: 24 Haziran 2014, 11:39 - İp: 212.***.**2.119
anna-t
anna-t (üye)
Yurtdışı / Doğa Fotoğrafçısı

Tebrikler, yeni kameranızı güle güle kullanın. Güzel fotoğraflarınızı bekleriz.

Tarih: 24 Haziran 2014, 11:58 - İp: 85.***.**6.21
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

hayırlı olsun

Tarih: 24 Haziran 2014, 14:05 - İp: 81.***.**1.46