ofa
ofa (üye)
İstanbul / Meraklı

Photoshop Sıkıntısı

Merhaba arkadaşlar benim derdim photoshop.Pek sevmediğim için uzun süre kullanmadım ama D90 ıma kavuşunca artık kullanmam gerektiğine karar verdim.Bu konudan fazla bişey anlamadığım için bana imzamı atabileceğim panaromik düzenlemeler yapabileceğim renk sıcaklığını vs. ayarlıyabileceğim kolay kullanımlı mümkünse türkçe bir program lazım daha önce picassa kullanıyodum ama artık o bana yetmiyor.yardımı bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Tarih: 22 Aralık 2010, 18:50 - İp: 217.***.**6.214
evolife
evolife (üye)
İstanbul / Amatör

photoscape iyidir hem profesyonelde değildir ayrıca türkçe. internet üzerinden ise çok başarılı picnik.com diye bir site var. picnik' te çok güzel imzalar bulabilirsiniz.

Tarih: 22 Aralık 2010, 20:09 - İp: 78.***.**6.2
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

hiçbir fotoğraf işleme programın photoshopun yerini alamayacağını düşünüyorum

Tarih: 22 Aralık 2010, 23:25 - İp: 78.***.**2.107
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Kolay program aramakla geçecek zamanı photoshop öğrenmeye harcarsanız daha verimli olur. Türkçe PS4 her işinizi görecektir. Zamanla daha çok işlev isteniyor, en gelişmiş programa başlamak ilerisi için de daha yararlı olacaktır.
Kolay gelsin.

Tarih: 23 Aralık 2010, 06:28 - İp: 88.***.**8.2
bep
bep (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bende Photoshop öğrenmek istiyorum bunun için ne tavsiye edersiniz nasıl bir yol izlemeliyim ?

Tarih: 24 Aralık 2010, 16:12 - İp: 78.***.**9.237
cherhat
cherhat (üye)
İstanbul / Firma

Photoshop'u Pratik Öğrenmek İçin Profesyonel Kullanan Bir Kişiyi İzleyip Mantığını Öğrenmen Lazım .Kendi Başına Öğrenmen Çok Sıkıcı Olur Pes Edersin Mutlaka Yardım Alman Lazım.Aslında Mükemmel Zevkli Bir Program Sadece Kullanabilmek Mesele .

Şimdilik Sen http://help.adobe.com/tr_TR/photoshop/cs/using/index.html

şu linke göz at buradaki açıklama bilgi hiçbiryerde yok eğer sadece işini görmek fotoğraflar efekt verip boyult ufaltıp çerçeve vs vermekse o zaman yardımcı programları kullan hiç girme yoksa gerçekten programdan soğursun.

Tarih: 24 Aralık 2010, 19:06 - İp: 88.***.**2.234
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Bende Photoshop öğrenmek istiyorum bunun için ne tavsiye edersiniz nasıl bir yol izlemeliyim ?

http://forum.netfotograf.com/photo_editing_sofware.asp?msg_id=46965

googlede photoshop nasıl öğrenilir? şeklinde de arama yapabilirsiniz.

#remi5861' tarafından 24.12.2010 19:37:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Aralık 2010, 19:35 - İp: 78.***.**7.195
bep
bep (üye)
Yurtdışı / Amatör

teşekkür ederim bilgileriniz için önce tabi photoshop programını satın alıp yüklemem gerek

Tarih: 24 Aralık 2010, 20:46 - İp: 85.***.**9.149
ssustam
ssustam (üye)
İstanbul / Amatör

evolife; verdiğin site gerçekten çok başarılı. forumu açan arkadaşa ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Tarih: 6 Şubat 2012, 14:16 - İp: 46.***.**2.168
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

photoshop adobe firmasının cıkardıgı programın adıdır, fotograf işleme olayının degil.

kagıt mendil-selpak mevzusu gibi markayla ozdesleşmiş bir işlem oldu bu da.

gidip herhangi bir kitapcıdan photoshop egitim kitaplarından alırsanız ve uygulayarak ogrenirseniz faydanıza olur.

"ogrenmek için okumak gerektigi nedense kimsenin aklına gelmiyor, bu iş için yazılmıs onlarca kitap ve internette dolasan yuzbinlerce döküman varken üstelik"

Tarih: 6 Şubat 2012, 15:49 - İp: 217.***.**7.155
  • 1