noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

Pentax K10d de Sorun

arkadaşlar benim iki tane sorunum var ilki çektiğim fotoların sağ üst kısmında soluk siyah leke var özellikle fotonun o kısmı açık düz renkliyse çok belli oluo ama genellikle ışığın az oldugu ortamlarda çektiğim fotolarda olu ikinci sorunum ise sanırım yazılımım eski 1.00 var bende nasıl güncelleme yapabilirim.yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler...

Tarih: 17 Mart 2008, 13:53 - İp: 88.***.**9.51
cintonik
cintonik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://www.pentaximaging.com/customer_care/show_firmware?firmId=8793673 adresinde en altta windows kullananlar için seçenek bulunmaka. Makinenizin menüsünden memory card'ınıza format attıktan sonra makinenizi bilgisayara bağlayın (şarjının iyi durumda olması gerekli!!!!) indirdiğiniz dosyayı açın we içinden çıkacak olan FWDC162B.BIN dosyanızı makinenin memory card'ına kopyalayın. İşlem bittikten sonra makinenizi bilgisayardan çıkartın ve kapatın. Bu sefer işleme başlarken "Menu" tuşuna basılı tutarken makinenizi açın. size soru sorduğunda yeni firmware güncellemesine yes şeklinde cevap verin.
işlem bittikten sonra makinanızı kapatabilirsiniz. bir memory card'sız deneme yaptıktan sonra tekrar memory card'ınızı takın ve format atın tekrardan zor gözükse de klolay bi işlem

Tarih: 17 Mart 2008, 15:10 - İp: 88.***.**8.106
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

çok teşekkür ederim şimdi bıldum birazdan yapıcam peki leke neyden kaynaklanıoa olabilir?

Tarih: 17 Mart 2008, 15:15 - İp: 88.***.**9.51
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

toz olabilir bir foto yüklerseniz görürüz,bollaşıncaya kadar bir müdahale yapmayın ,senede 1 kere sensor temizliği servise yada eli yatkın birine yaptırılır

Tarih: 17 Mart 2008, 15:22 - İp: 85.***.**2.162
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

tekrar çok teşekkür ederim saygılar sevgıler...

Tarih: 17 Mart 2008, 16:26 - İp: 88.***.**9.51
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

cintonik biraz acemiyim kusura bakma nasıl foto koyabileceğimide sölersen sana bi iki tane göstermek istiyorum zahmet veriyorum cok sağol...

Tarih: 17 Mart 2008, 16:38 - İp: 88.***.**9.51
cintonik
cintonik (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

www.imagehaven.net 'e gir, 1.5 mb'ı geçmeyecek şekilde fotoğrafını yükle. sana orda 2 adet link verecek. Üstteki forumlar için olanı olduğu gibi kopyala ve bu mesaj bölümüne yapıştır. fotoğrafın o linki yapıştırdığında forumda görülecektir. bi bakalım neymiş derdi. bir de diyaframı sonuna kadar kısıp makinanı gökyüzünde bulutsuz ya da az bulutlu bir yerin fotoğrafını çek, tabii iso'yu 100'e alarak yaparsan daha iyi olur. ne varsa daha rahat anlarız.

Tarih: 17 Mart 2008, 20:40 - İp: 193.***.**1.97
noctifer
noctifer (üye)
İstanbul / Amatör

valla çok teşekkür ederim yarın yollucam resimleri senide uğraştırdım çok saol

Tarih: 18 Mart 2008, 01:04 - İp: 78.***.**2.218
  • 1