hktekin
hktekin (üye)
Konya / Amatör

Pentax *ist Ds Yardım

Herkese iyi geceler.
Geçen gün internetten Pentax *ist DS modeli makine aldım.Makine hakkımda birkaç sorum olacak.ilk olarak bana makinenin flaş up tuşu çalışmıyor gibi geldi.tuş acaba mekanik olark mı çalışması lazım elektronik olarka mı?ne yaptıysam tuşla açılmıyor flaş sadece otomatik açılıyor.
Diğer bir sorum acaba fotoğraf çekerken görüntü vizöre değilde ekrana verilebiliyormu?bildiğim kadarıyla nikon dlsr lerde verilebiliyor.ilk slr makinem oldugu için biraz cahilim
son olarak acaba shutter sayısını nereden öğrenebilirim.photome programında çekilen bir resme baktıgımda Shutter Count diye bir bölüm göremedim.
iyi geceler,teşekkürler

Tarih: 28 Ağustos 2010, 03:56 - İp: 85.***.**9.243
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kac liraya aldınız acaba makineyi?

-------

tusa basılınca acılması gerek yoksa zaten orada bir tus olmazdı

goruntu ekrana verilemez, live view ozelligi son iki senedir olan bir ozellik bahsettiginiz makine 5-6 yıllık bir makine bildigim kadarıyla

fotograf cektiginizde kart uzerınde numaralandırır, bu sayı bir fikir verebilir.

Tarih: 28 Ağustos 2010, 04:06 - İp: 217.***.**5.65
hktekin
hktekin (üye)
Konya / Amatör

makineyi kit objektifiyle 425 liraya aldım.flaş tuşunun bozuk oldugunu söylememişlerdi.ilk slr makinem olunca 1 hafta kadar anlayamadım kullanım özelliklerini,kandırılmış oldum.
makinenin shutter sayısı resim adında yazıyor fakat 3000 küsür yazıyor.sanırım karttaki shutter sayısı.kendisi 10000 lerde demişti.acaba gerçek shutteri nasıl öğrenebilirim.büyük ihtimalle bu konuda da aldatıldım.gerçeği öğrenmek istiyorum

Tarih: 28 Ağustos 2010, 16:34 - İp: 85.***.**8.146
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

10000lerde dediyse, buyuk ihtimalle 10000 fotograf cekmiş,sayac sıfırlanmıs 3000 daha cekmiştir.
-------------------

425 liraya cok az daha ekleyerek daha guncel bir ikinci el alınabilirdi diye dusunuyorum.
almıssınız bir kere hayırlısı olsun.
bu makinede kendinizi geliştirip işin teknigini kapar sonrasında gerek duyarsanız degiştirirsiniz.

Tarih: 29 Ağustos 2010, 00:48 - İp: 217.***.**5.65
  • 1