koray822
koray822 (üye)
Ankara / Amatör

Panasonic Dmc-fx7-canon İxus55

arkadaşlar dijital fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum.4-5 aydır araştırıyorum araştırdıkça kafam da iyice karışıyor.canon ixus55 te karar kılmıştım fakat daha sonra panasonic dmc-fx7 kararımı değiştirdi.değiştirme nedenlerinden en önemlisi ise lensinin çok kaliteli olması ve aynı zamanda internetten her iki fotoğraf makinesinin fotoğraflarına da baktım. pek çok fotoğrafa baktım.panasonic in fotoğrafları bana daha iyi geldi bilmiyorum yanılıyormuyum ama birde size sormak istedim. yani bu iki makineden hangisini önerirsiniz.yardımlarınızı bekliyorum.

Tarih: 28 Ocak 2006, 13:07 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba fx7 iso 400 de cok noise olusturuyor..(kullanmasamda netten baktigim fotolara gore)..ben olsam ixus55 derim...
saygilar..

Tarih: 28 Ocak 2006, 19:57 - İp: 88.***.**1.204
eskici
eskici (üye)
İzmir / Amatör

merhaba,
dmc-fx7 yerine dmc-fx8 alırsanız daha iyi olur...daha önce dmc-fx7 kullandım...herşeyi ile çok güzel olmasına rağmen,batarya sorunu var idi(bataryası 710 mAh)...takribi 100 karede batarya bitiyor idi...onun haricinde tek kelime ile mükemmel idi...onu satıp, özelliklerinden çok memnun kaldığım için yerine biraz daha gelişmiş modeli olan,
dmc-fx8 aldım..çok rahat bir vaziyette 300 kare çekebiliyorum(bataryası 1150 mAh)...zaten fx7 ila fx8 arasında hemen hemen fiyat ve görünüm olarak bir fark yok...makine olarak çok güzel bir makine...peşpeşe çekim hızı ve O.İ.S. özelliği mükemmel...
memnun kalmasam fx-7 yi satınca fx-8 almazdım...tavsiye ederim.
saygılar.

Tarih: 28 Ocak 2006, 22:23 - İp: 85.***.**7.7
koray822
koray822 (üye)
Ankara / Amatör

saolasın eskici ama bişey sormak istiyorum guronline fx7 de noise sorunu var diyor acaba fx8 de aynı sorun var mı?
bu makine hakkında bilgi verebilirmisin? teşekkürler

Tarih: 29 Ocak 2006, 11:36 - İp: 85.***.**7.106
eskici
eskici (üye)
İzmir / Amatör

sevgili koray822, dikkatli okursan eğer, guronline arkadaşımız noise sorunu var demiyor...iso 400 de çok noise oluşturuyor diyor...netice itibarı ile, bu tür makineler compact makine ve 400 iso bu ve bir çok compact makinede en üst iso değeri...hangi makine olursa olsun, fotğrafta iso değeri yükseldikçe noise oranıda yükselecektir...baştada söylediğim gibi, almayı düşündüğünüz makinelerin hiç birisi dslr makine değil...dmc fx-8 deki noise oranı kendi sınıfındaki bir makineye göre, tolere edilebilir normal ölçülerde sayılabilir,beni rahatsız etmiyor...birde her kulanıcı için öncelikli kriterler farklı olabilir...compact makinede benim için öncelikli kriterler, çekim hızı,batarya ömrü vede O.İ.S. olarak değişiyor...geçen yıl,ilk Panasonic'i almazdan önce, fotoğraf kökenli firma olmamasından dolayı bende bayağı direndim...Singapur'da alışveriş ettiğimiz mağazadan bir arkadaş ixus 40 almıştı..orada biraz ixus 40 ile çekim yaptım, bende ixus u beğenmedim, o zaman satıcı bana Panasonic dmc fx-7 önerdi. o zaman fx-8 çıkmamıştı (fx-7 bile türkiye'ye gelmemişti)...daha öncede dediğim gibi,fx-7 nin batarya sorunu olmasından dolayı, satıp fx-8 aldım, memnunum...fakat birçok kimse için, compact makinede O.İ.S. gereksiz bir ayrıntı olabilir, benim içinde çok önemli,çünkü compact makinede dslr veyahut dslr like gibi vizörden bakarak destekli çekim yapmak yerine, genelde lcd ekranı kullanmak sureti ile çekim yapıyorsun, böyle oluncada titreme fazla oluyor, o yüzdende O.İ.S. benim için önemli.(bunları kendimi kastederek söylüyorum tabiiki.. yoksa illaki titreme olur demiyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın)...
O.İ.S.e önem vermemden dolayıda başka makinelerle aralarındaki noise oranlarını karşılaştırma yapmadım...ama daha öncede söylediğim gibi beni rahatsız eden bir noise yok...ben severek kullanıyorum..
saygılar...

Tarih: 29 Ocak 2006, 19:06 - İp: 85.***.**1.85
koray822
koray822 (üye)
Ankara / Amatör

beni aydınlattığın için teşekkür ederim sana eskici.fx-8 baya kafama yattı ama sana bişey sorcam mesela fx8 in gece çekimleri nasıl?gündüz çekimlerini gördüm fakat gece çekimlerinden fazla fotoğraf görmedim .bide panasonic'in türkiyede teknik servisi war mı? bu arada mail adresimi vereyim bana yardımcı olursan sevinirim
[email protected]
Saygılar...

#koray822' tarafyndan 29.01.2006 19:28:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ocak 2006, 19:21 - İp: 85.***.**8.199
achil35
achil35 (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşım kafanı hiç karıştırma canon bir fotoğraf makinesi markasıdır ayrıca nikon da ama alacağın panasonic bir çook kalemde mal üretmektedir ama canon markası fotoğraf makinası ile bütünleşmiştir sana tavsiyem canon dan şaşma

Tarih: 29 Mayıs 2006, 13:01 - İp: 85.***.**7.9
1992
1992 (üye)
Adana / Amatör

benim aynı makineden var çok ii bir makine ama kardeşim düşürdü 2 aydır çalışmıyor açılıyor sonra kendiğinden geri kapanıyor biz burdan almadık yurtdışında geldi garanti belgeside yok bir kaç yere sorduk servisinin istanbulda olduğunu söyledi ama onlarda garanti belgesi olmazsa ücret alacaklarını söylüyorlar ne yapacağımı şaşırdım makinemi aylardır kullanamıyorum biri bana akıl versin uygun bir fiyata nerde yaptırabilirim adanada oturuyorum bu arada ona göre bana bir akıl verin

Tarih: 8 Aralık 2007, 20:49 - İp: 88.***.**8.182
  • 1