neostream
neostream (üye)
Malatya / Amatör

Nikon P80 Ve Gürültü

Geçtiğimiz günlerde bir nikon p80 makine alarak aranıza katıldım. Almadan önce panasonic fz-18 almaya kararlıydım fakat oldukça uygun fiyata garantili nikon bulunca onu almaya karar verdim. Şu an kafama takılan bir nokta var. Makineyle zoom yaparken ve özellikle netleme yaparken (Makro'da veya süreki af modunda) makineden biraz gürültü geliyor. Sanki diyafram açılıp kapanırken zorlanıyormuş hissine kapılıyorum. Makineyi kullanan arkadaşlar varsa bu sesin normalmi yoksa bir arızamı olduğunu açıklarlarsa sevinirim...

Tarih: 20 Haziran 2008, 18:25 - İp: 88.***.**9.196
neostream
neostream (üye)
Malatya / Amatör

Sevgili arkadaşlar bu konu o kadar okunmasına rağmen hiç cevap yok. Acaba bu makineyi hiçmi kullanan yok yoksa benim mesajım cevap verilmeye değer bir mesaj değilmi?...

Tarih: 23 Haziran 2008, 23:20 - İp: 88.***.**7.18
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sevgili kardeşim, bazı makineler zoomlarken biraz daha fazla ses çıkarabilir normaldir. içindeki zoom motorunun sesidir o..
ama tabii bakmak lazım.. belki seninki anormaldir.
burdan yardımcı olmak çok zor inan..

ama netleme yaparken ses çıkarmaması lazım. bunu sen mi anlatamadın bilmiyorum

bir de diyafram ses çıkarmaz asla.. o farklı birşey..

tahminim senin duyduğun zoom motoru sesi..

ama bence servise götür rahatla.. burdan kimse fikir veremez çünkü.. belki bir sorun vardır bilemiyorum.

Tarih: 23 Haziran 2008, 23:51 - İp: 88.***.**1.159
computeach
computeach (üye)
Ankara / Amatör

nikon un compact modellerinden biri vardı eniştemde onda da macro açık olduğu zaman focus yapmaya çalışırken gayet dikkat çekici bir ses çıkıyordu. Bu ses normal makinen den kaynaklanan bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Tarih: 28 Haziran 2008, 18:59 - İp: 78.***.**9.242
  • 1