g-hun_07
g-hun_07 (üye)
Antalya / Amatör

Nikon D80 İle Gece Çekıimi Sorunu

merhaba arkadaslar,
yeni bir nikon d80 kullanıcısıyım. gece cekımlerı yapmaya calısıyorum. ama gecen araclar veya elektrık dıreklerındekı ısıkların parlamasını nasıl engellerım ve ıstedıgım netlıgı nasıl yakalarım yardımcı olabılır mısınız? ornek fotgraf eklemeye calıstım ama umarım olmustur.

Tarih: 5 Kasım 2012, 15:44 - İp: 88.***.**7.218
gadovist
gadovist (üye)
Kayseri / Amatör

Ben de baya bir süre d80 kullandım, o cihazdaki sorun bodyden değil, kit objektifinden kaynaklanıyor.Üstündeki kit satılan objektifler beş para etmez harici satılan objektiflerden kullanınca makinanın kalitesini fark edersin.Nikkor objektifler iyi.

Tarih: 5 Kasım 2012, 16:44 - İp: 212.***.**0.20
g-hun_07
g-hun_07 (üye)
Antalya / Amatör

evet cok kalıtelı degıl belkı ama gunduz cekımlerınde yeterınce ıyı sonuc verıyor.
sanırım benım sorunum, ayarlarla ılgılı. gereklı ayarlarla ıstedıgım sonucu alabılırım belkı dıye dusundum.

Tarih: 6 Kasım 2012, 12:09 - İp: 88.***.**7.218
uniqueboyss
uniqueboyss (üye)
İstanbul / Meraklı

Diyafram ayarı ile oyna bakalım , etkili bir sonuç verecektir senin için.

Ve iso değeriyle oyna.

Şuanda senin makinanın yapmaya çalıştığı şey uzun pozlama tarzında o da diyafram ve enstantane den kaynaklı bir şey.

Tarih: 14 Kasım 2012, 19:55 - İp: 88.***.**0.30
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

uzun pozlama yapmışsınız ışığın parlaması normal. istediğin netlikten kasıt nedir, tripod kullanın, kullanıyorsanız titremiyor olduğundan emin olun,tripod ucuz ise rüzgarda titrer. bir de beton gibi sabit bir yere koyup deneyin fark var mı bakın. uzun pozlamada ağacın yaprakları gibi şeyler net çıkmayacaktır minik de olsa rüzgar tüm yaprakların netsiz çıkmasına neden olur.

Tarih: 15 Kasım 2012, 01:14 - İp: 92.***.**5.225
  • 1