productions222
productions222 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D7000 Video Çekim Sorunu Ve Netlem

d7000 aldım orjinal garantisiyle birlikte karacasu dan yanlız video cekerken 14 sn yede kesilio çözüm yolu aradım bulamadım ve birde bazen netleme problemi yasıorum bu konuda yardımcı olabilecek üstadlar varsa sevinirim ...

Tarih: 6 Mart 2012, 22:55 - İp: 95.***.**4.141
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Videoda yaşadığınız sorun büyük ihtimalle hafıza kartınızın yavaş olmasından. Makinanın Bufferı dolduğu için kayıt duruyordur.

Netleme sorunu için şimdiden geçmiş olsun diyelim. Bu sorun Nikon D7000 lerin bir çoğunda var.

Bu konunun tartışıldığı forumun linkini aşağıya yazdım. O konuyu baştan sona okursanız genel olarak bir fikir sahibi olursunuz.

TIKLAYINIZ

Tarih: 6 Mart 2012, 23:44 - İp: 78.***.**2.51
draftsmann
draftsmann (üye)
Çorum / Amatör

Video'da kesinti olmaması için hızlı bir kart takmalısınız (min class 10) Bahsettiğiniz netleme sorunu video da ise sürekli servo'da çekmiyor olabilirsiniz kontrol edin. Buna birçok etken var, AF-S nin açık olması diyafram ve en değeri vs.. Bu ayarları yaptığınızda ve ışık şartları uygun ise harika video çekiyor. Şayet sorun fotoğraf çekerken netleme ise, turk arkadaşın dediği gibi back-focus sorunu olabilir ki bunu birkaç testte öğrenebilirsiniz. (focus-chart)

Tarih: 12 Mart 2012, 10:45 - İp: 212.***.**5.190
productions222
productions222 (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

bazı araştırmalar yapmıştım bu konuda ama sizinde bilgilendirmeniz daha iyi oldu sonuç olarakta donanım yazılım güncellemesi yaptım netlemede biraz düzelme var gibi ilginiz için teşekkürederim...

Tarih: 30 Mart 2012, 00:13 - İp: 95.***.**4.141
  • 1