buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nikon D7000 49519 Shutter Da Perde Dagıl

BİRAZ ÖNCE ÇEKİMDEN GELDİM bildiğiniz gibi (veya bilmediğiniz gibi) Nikon D7000 İM VAR BAZI SORUNLArla İYİ KÖTÜ BU GÜNLERE GELMİŞTİM . Çekimde makina önce fotografta siyah leke verdi arkasından 2. çekimde durdu . errror verdi .
Objektifi çıkarıp aynayı elimle yavaşça kaldırıp makinanın perdesine baktım tahmin ettiğim gibi perdenin bir yaprağı tersine kıvrılmış ve sallanıyordu. 150.000 ÖMRÜ OLDUĞU yazılan PERDE shutter 49519 SAYISINDA SİZLERE ÖMÜR ARIZALANDI HATTA DAĞILDI YANİ YAZILANIN 3 TE BİRİNİ BİLE GÖREMEDİM MALESEF... oLDUKÇA İTİNALI KULLANDIĞIM MAKİNADAKİ SON DURUM bu oldu malesef... bilmiyorum perde değişimi için nikon serrvisle görüşürmüyüm. muhtemelen görüşürüm. makinayı 2011 nisanda bedavashoptan almıştım anlayacağınız paralel ithalat ... oil spotlarla back focuslarla bu güne gelmiştim.. perdede olası gerekenin yarısında arıza yaptı... BU ARADA BEN SERİ ÇEKİM HİÇ YAPMADIM SAYILIR ... VE MAKİNAYI SON DERECE TİTİZ KULLANIRIM..
OFF BU MAKİNA NE YORDU YA...!!!

#buzlucam' tarafından 27.10.2013 20:02:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ekim 2013, 19:53 - İp: 78.***.**2.70
smaler
smaler (üye)
Konya / Reklam Fotoğrafçısı

Geçmiş olsun abi.
Garantiye bi başvur bence. Belki yeni tip mekanizma falan takarlar. O makineyle aldığın günden beri anlaşamadınız zaten. Allah daha iyisini nasip etsin, başka ne diyeyim. Bende fujifilm hs10 um kırıldığında üzülmüştüm. Ama Allah D90 nasip etti ve halen iyi anlaşıyoruz. İleridede ne olur yine Allah bilir. Sen FF seviyesindesin artık geç FF e diye olmuştur belki bu da. Bakarsın garanti süreci 20 günü aşar ve D7100 verirler.
Hayırlısı nasılsa öyle olsun artık. Umarım sorunların çözülür.

Garantiye başvur dememin sebebi, perde ömrünü aşmamış olman. Bunu vurgularsan birşeyler çıkarabilirsin belki abi.

#smaler' tarafından 29.10.2013 00:18:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ekim 2013, 00:15 - İp: 95.***.**6.201
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

sağolun geçmiş olsun dileklerinize turnusol, mthee,smaler , garantinin pek işe yarayacağını sanmıyorum, 2 yıl bitince zaten hiç tınmazlar.. normalde bile sorun çıkarıyorlar.Pek umudum yok garantiden doğrusu... Yinede iyi dileklerine teşekkürler.. Bilmiyorum bu aralar biraz ters gidiyor bazı şeyler ama inşallah dediğin gibi daha iyisi olur. ama bu aralar bütçeyi zorlamak istemiyorum doğrusu..

Tarih: 30 Ekim 2013, 01:54 - İp: 78.***.**8.253
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir tek D300 shutter bozulmasi ile kalsak iyi - ayni hafta esimin D5000'i de tamamen karardi. Hasar aslinda daha da fazla - Seyahatte olamamiz sebebiyle de mecburen gidip bir tane D3200 aldik , anilarimizdan olmamak icin ...

D300 tamiri vergi dahil $335 , D5000 LCD ekran + ana kart vs ne varsa $ 205 tuttu Nikon servisinde ...

Belirtilen shutter omurlerinin garantisi yok - sadece bilgi olarak veriliyor. Makina garanti dahilinde ise degistirirler, yoksa degistirmezler.

Biraz sans meselesi ... Tanidigim cogu D300 sahibi 150-200,000'i sorunsuz buluyor. Evde coluk cocuk olmasinin da katkisi yok degil - biz gormedigimizde kimbilir ortalikta duran makinalar neler yasiyor ?. D5000'in 2 defa boyun hizasindan betona dustugunu biliyorum ilk yillarda ...Hakkini yemeyeyim - her 2 seferinde de Nikon uzerindeki hasar gormus lensi ucretsiz degistirdi. ( her nedense )

Tarih: 30 Ekim 2013, 07:26 - İp: 96.***.**5.17
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Senin şans da iyi değilmiş Paperman, Benim Nikon'u benden başka kimse ellemez travma hikayeside yok(düşme, çarpma olmadı) ama oldu işte malesef, smallerın dediği gibi bu makinayla baştan bazı şeyler ters gitti ... Ama yinede fotoğraf kalitesi iyiydi, hakkını yemeyim... bu arada 330 $ ehh hatırı sayılır para yani tamir için..
Turkiye de de resmi servis yaklaşık buna benzer bir fiyat istiyor....

#buzlucam' tarafından 05.11.2013 16:42:28 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ekim 2013, 09:10 - İp: 78.***.**8.135