extremeufo
extremeufo (üye)
Antalya / Amatör

Nikon D5100 Shutter Delay Problemi

İkinci el bir D5100 aldım. Gayet düzgün ve temiz kullanılmış bir makina olmasına rağmen hafıza kartı ile ilgili problemleri vardı. Çekim yaparken birdenbire hafıza kartını tanımıyor ve çekimi kesiyordu. İnternetten araştırıp yeni program atılması ile problemin çözüleceğini, bu problemin sıklıkla yaşandığını öğrendim ve sunulan çözümü uyguladım. Sorunum çözüldü. Fakat başka bir problemim var artık. Deklanşörümün tepkisi yavaşladı. artık eskisi gibi basar basmaz çekmiyor ve çekimin ardından sanki perde bir daha açılıp kapanıyormuş gibi bir ses çıkarıyor. Problemin çözümü hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 15 Mayıs 2012, 14:54 - İp: 95.***.**4.37
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

tam bilmemekle beraber şunu söyleyebilirim. buradaki bilgiler ve yorumlar doğrultusunda eğer ki gerçekten de perdeniz de yıpranmaya dayalı bir aksama varsa. perde aksamı değişikliğiyle probleminiz çözülebilir diye düşünüyorum. perde değişiminin veya komple aksamın işin ehli kişi tarafından değiştirilmesi de önemlidir tabi .

Tarih: 15 Mayıs 2012, 18:49 - İp: 78.***.**3.187
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

LCD'den (liveview) bakarak çekiyorsanız fazladan bir ses duyarsınız. Buda perdeyle alakalı. Deklanşör olayına gelince herzaman aynı tepkiyi vermeyebilir. Konuyu pozlaması ve netlemesi uzun sürebilir..

Tarih: 20 Mayıs 2012, 16:55 - İp: 78.***.**6.219
extremeufo
extremeufo (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkür ederim. Aynı programı yükleyip işlemi tekrarladığımda sorun giderildi. Ancak şimdi de liveview kullanırken netlemede problem oluyor. Acaba bilginiz var mıdır?

#extremeufo' tarafından 30.05.2012 15:29:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Mayıs 2012, 01:23 - İp: 95.***.**6.231
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

kullanma kılavuzunu iyice bir okumanı tavsiye dederim. aradığın cevaplar orada vardır.

Tarih: 24 Mayıs 2012, 22:44 - İp: 62.***.**1.7
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

burayı tıklayın

benzer makineler oldukları için önceden yazdığım bir yazımı link veriyorum.

Tarih: 28 Mayıs 2012, 01:13 - İp: 46.***.**9.83
extremeufo
extremeufo (üye)
Antalya / Amatör

@ atilla61 : Teşekkür ederim ama kullanma kılavuzunda yer almayan ve aynı şekilde yüklediğim programın yeniden yüklenmesi ile giderilen bir problemmiş. Çözdüm. İlginize teşekkür ederim tekrar.

@ burkay : Teşekkür ederim bu gene bir yazılım problemi olduğu için Nikon yeni bir güncelleme ile çözmüş olayı. Ben yükleme işini tam beceremediğimden ikinci problemi yaşamışım. İlginize teşekkürler.

Tarih: 30 Mayıs 2012, 15:33 - İp: 95.***.**6.231
  • 1