foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D5000 Netlik Sorunu

Makinada 18-55 vr lens var stüdyo çekimlerinde kullanıyorum otomatik ve tek noktada netleme kullanıyorum sadece odak noktası net diğer taraflar flu çıkıyor birde objefin ön kısmında yani netlik için hareket eden bölümünde boşluk var

Tarih: 3 Haziran 2011, 11:39 - İp: 78.***.**9.213
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

studyo fotografcısısınız ve alan derinligi nedir bilmiyor musunuz?

Tarih: 3 Haziran 2011, 13:23 - İp: 88.***.**8.140
foto_67
foto_67 (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

alan derinliğini tabiki biliyorum ama objeftifte bi bpşluk var netliğe enleg olurmu diye merak ediyorum asıl sorunum o

Tarih: 3 Haziran 2011, 17:35 - İp: 78.***.**9.213
fotografmakine
fotografmakine (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 8 Haziran 2011, 07:44 - İp: 94.***.**6.243
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

peki neden kaynaklanıyor sence, gizli reklam yapmak için hiçbir fırsatı kacırmayan, aslında bildigi zerre kadar sey olmayan arkadasım?

Tarih: 11 Haziran 2011, 10:46 - İp: 88.***.**8.140
fotomehmet56
fotomehmet56 (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

Mrb arkadaşım.
1.si nikon D5000 kesinlikle bir stüdyo makinası değin.Ben bu makinayı düğün salonunda normal fotoğraf çekimlerinde kullanıyorum ama orda bile memnun değilim.
2.si 18-55 dandik bir lenstir çünkü bu lenslerde ışık geçirgenliği çok kötü.
3.sü Zaten alan derinliğinden dolayı senin odakladığın noktnın dışındaki alanla flulaşır.

Stüdyo çekimlerinde iyi bir netice almak istiyorsan öncelikle makinanı değiştireceksin ve lens olarak da 50 mm sabit objektif almanı öneririm.
Bu objektif özellikle boy fotoğraflarında yüzde flulaşma yapmıyor

Tarih: 16 Haziran 2011, 02:56 - İp: 94.***.**1.251
kameramann-de
kameramann-de (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

Foto67 hemso sen makinain ayarlarini iyi ayarladin mi ?
ayarlari dogru yaptiysan bir sorun olmamasi lazim bende ayni makinayi kullaniyorum 18-200 objektiv ile 18-55 vr yakinlik icinde bire bir olmasi gerek diye düsünüyorum manuel cekimler ile denemenide tavsiye ederim farkli pizlarla dene arkadasimiz yazmis makinayi okadar kötülemisski git makinayi degistir sen denemen gerekli denemedikce birseycikaramazsin.

Tarih: 21 Haziran 2011, 23:43 - İp: 79.***.**6.167
  • 1