acin
acin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Nikon D50 - D70 Battery Grip

Merhaba,

Nikon D50 ve D70'in resmi sitelerinde battery griplerine rastlamadim. Ancak internette bazi firmalarin bu modeller icin batterry grip urettigini gordum, aranizda bu modellerde batt. grip kullanan var mi? Ve sizce diger firmalarin urettigi bu bataryalari bu cihazlarda kullanmak ne derece saglikli olur. Tesekkurler.

Tarih: 3 Aralık 2005, 00:07 - İp: yok
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

slm acin
amerikada bu markalar icin grip uretildigini okuyorum,hatta avrupa piyasasina da girdi.Bunun en onemli nedeni d70(s)in beklenenden cok daha iyi cikmasi oldu.Ama en onemli eksigi olan grip olanagi sunmamasi ki fiyatinin bu duzeyde olmasinin en buyuk nedenidir,Nikonun basini bayagi aritiyor.Benim duydugum kadari ile Nikon facon olarak amerikada bazi firmalara grip urettirmeye baslamis.Eger bulursam hemen alirim ama sana ve kendime tavsiyem sonuclari beklemek,eger olursa birkac kurbani dinlemek.
basarilar

Tarih: 3 Aralık 2005, 14:59 - İp: 195.***.**2.39
acin
acin (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim. Umarim bahsettigin gibidir.Bende 3 aydir neredeyse bir cok internet sayfasi ve magaza dolastim. Bu 50 ve 70 in griplerine rastlamadim.

Tarih: 3 Aralık 2005, 18:01 - İp: 85.***.**4.41
cannibal
cannibal (üye)
İzmir / Firma

yine bu sitede bir arkadas karfo karacasulu da bulundugunu yazmisti,kendisine e-mail attim bunun dogrulugu hakkinda ama cevap alamadim.

Tarih: 3 Aralık 2005, 19:36 - İp: 195.***.**2.39
ebaylan
ebaylan (üye)
Antalya / Haber Fotoğrafçısı

Harbotronics. jennis. opeteka, bir iki firma daha var. İnternette haklarında geniş forum alanları işgal edilmiş durumda.
En büyük sorunları vertical shutter'ın netleme yapmaması. "half button". Özellikle D50 ve 70 lerde bu sorun var.
Harbotronics d70s için bu sorunu halletmiş görünüyor. Birde plastikten basit şeylermiş gibi görünüyorlarmış.

"Nikon artık d200'ü çıkardı. Grip üretmez" gibi yorumların yanı sıra canonla rekabet adına üreteceğini iddia edenler var.

Gönlümden Harbotronics'i almak geçiyor ama...

nasıl etsem ne yapsam bilemiyorum. Forumlarda herkes aldığı her markadan memnun. Amazon'daki OPETEKA alıcısı dışında....

#baylan' tarafyndan 06.12.2005 12:32:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2005, 12:25 - İp: 62.***.**1.75
  • 1