chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Nikon D50 Arızaları... Yardım !!!

Burada bi arkadaşımın kullandığı Nikon D50 de bazı arızalar başgösterdi Arızalar şunlar;

Kendi kendine fotoğrafların bir kısmını siliyor yerine gri renkte boş dosyalar kalıyor. Hafıza Kartında bi problem olabilirmi acaba?

Fotoğrafların bir kısmını birbirine sokuyor, tıpkı Analog SLR makinelerde negatif kaydıgı zaman fotoğrafların birbirine geçtiği gibi, örnek fotoğafı yüklüyorum linke tıklayıp bakabilirsiniz fikir sahibi olmanız açısından. Sizce neden Kaynaklanabilir bu arızalar? Bi yardım ederseniz çok memnun olurum. Saygılar...

Örnek Fotoğrafı görmek için Tıklayın

Tarih: 23 Aralık 2006, 13:15 - İp: 85.***.**3.211
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

İlk yapılması gereken, başka bir hafıza kartı ile denemektir.

Tarih: 23 Aralık 2006, 13:48 - İp: 85.***.**2.172
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

peki hafıza kartı sağlamsa ?

Tarih: 24 Aralık 2006, 00:51 - İp: 81.***.**5.167
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Problemin hafıza kartından kaynaklanmadığına eminseniz, sözü edilen model için herhangi bir firmware güncellemesi var mı yok mu bir kontrol edin, varsa o firmware güncellemesini yükleyin. Böyle bir firmware güncellemesi yoksa, veya yüklendiği halde problem yine de devam ediyorsa, makineyi resetlemeyi deneyin (nasıl yapılacağı kitabında yazar), bu da sorunu çözmezse teknik servise götürmekte fayda vardır.

Uzun bir zaman önce bazı Lexar kartları, bazı Nikon modelleriyle bu tür sorunlara neden olduğundan, Lexar firması, sözü edilen kartları değiştirmişti. Kartınız Lexar mı değil mi, D50 bundan etkilenen modeller arasındamıydı, bilmiyorum ama bu da aklınızda bulunsun.

Tarih: 24 Aralık 2006, 14:02 - İp: 88.***.**6.88
chopsuey
chopsuey (üye)
Sivas / Amatör

Teşekkürler Sayın ocaklilar...

Tarih: 24 Aralık 2006, 15:22 - İp: 85.***.**2.137
  • 1