zonguldak
zonguldak (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D200 Sütüdyo İçin Beyaz Ayrı

selam arkadaşlar nikon d200 beyaz ayarını yapamıyorum bu konuda arkadaşlardan yardım bekliyorum sırasıyla ne yapmam gerekeni anlatırmısınız.mesala prre düğmesine basılı tutuyorum sonra içinden çıkan biri gri diğride beyaz olan kağıtlardan beyaz olanı çekiyorum ama kağıt ufak olduğı için netleme yapmıyo ayarda olmuyo değıişen birşey olmuyo birde ışıkların açık yada kapalı olması gibi ayrıntılarıda yada başka diğer ayrları vcarmı tam olarak aydınlatısanız çok dua ederim bir sürü para verdik aldık makinayı istediğim neticeyi almıyırum. teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum lütfen.

Tarih: 5 Aralık 2007, 15:16 - İp: 88.***.**5.245
muratt07
muratt07 (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

wb düğmesini basılı tut 2 saniye sonra bırak ekranda prre yazısı üst ekranda yanıp sönecektir ve beyaz kağıdın önüne herhangi bir nesne koy netlik yaptıktan sonra nesneyi kaldır sonra çekimi yap yada aynı şekilde netlik işini manuel yap çekimi yap biz öyle yapıyoruz kolay gelsin

Tarih: 5 Aralık 2007, 19:58 - İp: 85.***.**2.87
muratt07
muratt07 (üye)

kardeş beyaz kağıt ekranı dolduracak şekilde zum yapman lazım dikkat et

Tarih: 5 Aralık 2007, 20:00 - İp: 85.***.**2.87
muratt07
muratt07 (üye)

olmazsa görüşelim msn:[email protected]

Tarih: 5 Aralık 2007, 20:02 - İp: 85.***.**2.87
matrix5n
matrix5n (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım d200 de beyaz ayarın aut kalsın senin yaptıgın beyaz ayarı her zaman istediğin rengi alamazsın.. tavsiyeme autwb kalsınn..beyaz ayarı eskidendi şimdiki ışık sistemleri olsun makinaların sensörleri çok geliştiyani gereksiz detaylarla ugrasma.. hadi kolay gelsinn

Tarih: 20 Ocak 2008, 20:23 - İp: 212.***.**2.58
pantat
pantat (üye)
Ankara / Amatör

odaklaması önemli değil sonuçta beyaz kağıttan ortalama renk değerini alacak. Kağıt uygun ışığı aldığı sürece makinaya istediğin kadar yaklaştırıp custom wb ayarını yapabilirsin.

Tarih: 20 Ocak 2008, 21:22 - İp: 85.***.**0.223
caccia
caccia (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

http://www.uzmantv.com/beyaz-ayari

buraya gir ögrenirsin kardeş kolay gelsin

Tarih: 23 Ocak 2008, 15:34 - İp: 88.***.**1.243
  • 1