pergamon
pergamon (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon D200 Bilgi

sonunda aldım d200 isteyenlere hakkında bilgi verebilirim hepinize iyi günler

Tarih: 8 Aralık 2006, 07:13 - İp: 85.***.**4.146
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Ben de nikon80 veya d200 satın almayı düşünüyorum:
- Kaça aldınız?
- Nereden aldınız?
- Objektif aldınız mı? Kaça?
- Başka makina seçenekleriniz var mıydı? Seçimi neye göre yaptınız?
Paylaşırsanız sevinirim.

Tarih: 9 Aralık 2006, 08:51 - İp: 85.***.**4.226
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ben pil ömrünü merak ediyorum.Bu makinaya yakışmayacak bir çekim sayısı varmış pil'in.
Mesela dolu pil ile karma çekimde 400 kare çekilebiliniyor mu??

Makinanın elde tutuşu ve ağırlığı çok iyi deniliyor.Peki uzun süreli kullanımda kullanıcıyı ne derece yoruyor makina ağırlığından dolayı?

Mesela şehir'de yada bir fotoğraf gezisinde yapılacak 5-6 saatlik bir taşıma esnasında,maknayı taşımak bir ızdıraba dönüşürmü?

Bu makinanın perde ömrü nedir?

D80'den farkı sadece,gövdede kullanılan malzeme kalitesi ve eski lensleri kullanabilme özelliği mi??

İso performansını D80'den vasat olarak gördüm.Ve iso 1600 üzerine çıkamıyor diye biliyorum.Bu doğru mu?

Teşekkürler.

Tarih: 9 Aralık 2006, 10:44 - İp: 85.***.**6.201
komazec
komazec (üye)
Kocaeli / Amatör

Bende Nikon D80'in bu makinanin plastik govdeli versiyonu oldugunu duymustum dogru mudur , bir de D200 saniyede 5 kare cekebilirken D80'de bu 3...

Saygilarimla

Tarih: 9 Aralık 2006, 14:17 - İp: 85.***.**1.116
pergamon
pergamon (üye)

aydınlardan, bir yedek pil ile beraber ve 24-85 f2.8-4 d(ıf) objectifle beraber toplam 4.200 e geldi, makinadan gayet memnunum, iso sorunu sadece 3200 de yaşadım beyenmedim yani,ben blues festivalinin fotografcısıyım daha dun aksam izmir blues festivalini cektim, ve sonucları asırı beyendim, noise hiç yok gibiydi fotograflarda, agırlık konusu ise bana ilk 3 saatte hiç sorun cıkarmadı ama makine 4.5 saat surekli elimde oldugu için son anlarda artık hissetmeye basladım agır oldugunu pil konusunu bende sizin gibi duyup yanında yedek pil aldım ama dun aksam bunun dogru olmadıgına karar verdim sadece bir pille 450 fotograf cektim bunun elli tanesinde filan flaş kullanmısımdır ve daha pil bitmemişti yedek pil sadece cantada durdu, ben canon 5d ile arasında kalmıstım ama sonra biraz arastırınca nikonun daha saglam olduguna karar verdim(kişiye gore deyişir tabi) bunda bi kaç fotografcınında etkisi oldu yani sole bi incelediginizde butun dısarda cekim yapan fotografcılarda (cogunda) nikon kullanıldıgını farkettim yani bu durumda şuna iyi karar verilmeli diye dusunuyorum studyo çekimimi yoksa saglamlık gerektiren bi cekimmi olucak ona gore karar verilmeli, arkadaslar d80 i elime elıp kullanmadıgım için bi sey solıyemiycem, ama sunu solıyebilirim bi makina
için govde asırı onemli ve d200 govdesi cok hosuma gitti elime oturması agırlıgı vs..
makinayıda beni en cok etkileyen seri cekimi oldu mehtesem bi seri cekim hızı var ve asırı cabuk netliyo tabi bunda 24-85 objektifin buyuk faydası var, eyer benim gibi konser cekimi yapıyorsanız; bu cok onemli bişey oluyor.yakında beyenmedigim ozelliklerde cıkıcaktır onalrıda aktarıcam sıze

#pergamon' tarafından 09.12.2006 16:22:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2006, 16:17 - İp: 85.***.**6.84
pergamon
pergamon (üye)

bu arada osmanlı kusura bakma şimdi farkettim bi sorunu atlamısım, eski lens derken sanırım analog makine lens lerinden bahsediyosun, bende zenit ve minolta analog makineleri oldugu için deneme şansım olmadı ama su ana kadar butun lensler uydu su ana kadar diorum daha alalı 4 gun oldu ama fotografcılık okudugum için arkadaslarımın butun ekipmanlarını denedim o yuzden bide ben d80 ile tek farkın govde olucagına inanmıyorum o yuzden zaten en yakın zamanda bir d80 bulup inceliycem, bende d80 ile d200 arasında kalmıstım yani ilk sadece taknik özelliklerden inceledigimde sadece govde gibi gelmişti ama bence bu bi satma politikası buda sanırsam su sekilde eritilebilir; cogu makinada iso 1600 var ama neden hepsi iso 1600da aynı tepkiyi uygulamıyolar fotografa? ben bu sekilde dusunuyorum,,
sayın MERSON satın aldıgım objektif 24-85 f2.8-4 D (ıf) makro ozelligide olan bi objektif fiyatı: 579 usd ve bana gore guzel bi objektif memnunum.

#pergamon' tarafından 09.12.2006 16:36:07 tarihinde düzenlendi.

#pergamon' tarafından 09.12.2006 16:36:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Aralık 2006, 16:33 - İp: 85.***.**6.84
pergamon
pergamon (üye)

evet kod bende o seilde duymustum oyuncak gibi oldugu yani, zaten boyutlarına baktıgımda baya ufak geldi d70 daha buyukmus , ve bi arkadasım d80 in plastiginin cok kalitesiz geldini solemişti ona..

Tarih: 9 Aralık 2006, 16:59 - İp: 85.***.**6.84
komazec
komazec (üye)
Kocaeli / Amatör

@pergamon

-misli -muslu konusuyorsun ama yanlis konusuyorsun su bakimdan; istersen review sitelerine bir bak D80 D70'ten -senin tabirinle- "bayağı" (!) mı kucukmus. Aldigimiz duyumlarla insanlari yanlis bilgilendirmeyelim ve etkilemeyelim neticede burasi forumun "satinalma" bolumu , D200'e gelince elbette ki D80'in agabeyi ve sadece govde malzemesi bakimindan artisi yok , hiz bakimindan da D200 cok cok kaliteli bir makina ancak cok pahali oldugunu da unutmamak gerek...

Tarih: 9 Aralık 2006, 18:41 - İp: 85.***.**1.116
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Pergamon makinanı güle güle kullan.Sorularıma elinden geldiğince yanıt verdiğin ve D200 ile ilgili deneyimlerini içten bir biçimde bizler ile paylaştığın için teşekkür ederim

Bu arada evelsi gün yalçınlar mağazasına girdiğimde Nikon makinaları vitrinde yan yana görme şansım oldu.

Sırasıyla;D2Xs,D200,D70s ve D80 yan yana duruyorlardı.
D2Xs ile D200'ün birbirlerine yakın büyüklükte olduklarını gördüm.
Ve elime almadım fakat D70s;D200 ile D80 arasında bir boyuttaydı.Yani bariz biçimde yüksekliği ve genişliği D80'den fazlaydı.Ancak D80 ile D70s'i elime alıp kıyaslamadığım için hangisinin plastik kalitesinin daha iyi olduğunu kişisel olarak yorumlayamayacağım.
Ancak duyduğum kadarıyla her iki makinayı kullananlar,D80'in D70s'den kaliteli gövdeye sahip olduğunu söylüyorlar.

Ancak D80,D70s'in yanında çocuk oyuncağı gibi kalmıyor.Biraz abartılmış sanırım

Tarih: 9 Aralık 2006, 19:08 - İp: 88.***.**3.71
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

D80 oyuncak ha?
Teessüf ediyorum sadece.

Tarih: 9 Aralık 2006, 22:50 - İp: 88.***.**8.68
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

pergamon konuyu Dslr/Slr-Like(Teknik) bölümüne taşıyorum.
Konuyu oradan takip edebilirsin.

Tarih: 10 Aralık 2006, 00:36 - İp: 88.***.**2.214