karakuzu
karakuzu (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

Nikon D 70 de Netlik

slm arkadaşlar ben nikon d 70 kullanıyorum lensimde 24 85 sorunum boy resimlerinde istediğim netliği bulamıyorum ama portrelerde istediğim netliği alıyorum ama boylarda alamıyorum bilğisi olan varsa teşekürler.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 14:49 - İp: yok
hayyam
hayyam (üye)
İstanbul / Firma

1.boy çekimlerinde mutlaka kalça hizasına egil
2.diyaframını 22 kullan.

Tarih: 1 Eylül 2005, 17:09 - İp: yok
fotoser
fotoser (üye)
Eskişehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

aynı sorunu bende yaşadım 650dolar verince düzeliyo objektif 24-80 kullanmalısın

Tarih: 1 Ekim 2005, 12:54 - İp: yok
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

verdigin bilgiler cok yetersiz, hangi diyafram ve enstantene degeri, objeye olan uzakliginiz nedir. bunlari yazmaniz lazim.

nikon d70 ve ustteki lenslerle kotu sonuc almaniz cok zor tahminim alan derinliginde ve focus noktasinin seciminde problemler yasiyorsunuz...

Tarih: 2 Ekim 2005, 07:18 - İp: yok
ebaylan
ebaylan (üye)
Antalya / Haber Fotoğrafçısı

focus noktası ayarlarıyla bir oyna istersen

Tarih: 7 Kasım 2005, 11:20 - İp: yok
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba karakuzu sorunun ne aşamada ?
Hangi ortamda çekim yapıyorsun bilemiyorum ama 22 diyafram ile objenin her noktasına yeterli ışığı doldurman çok çok zor.Bunun için oldukça güçlü bir aydınlatma sistemi gerekir.En fazla 8 diyafram yeterli olacaktır.Çünkü bu,gerçekte yaklaşık 11 diyaframa denk gelir ki 8 diyaframın üstüne çıkman işini zorlaştıracaktır.Tahminimce gözlerde falan istediğin netliği yakalayamıyorsun.Bence öncelikle bozuk bir kadraj ile netliği gözlere yap hemen ardından kadrajı düzelterek deklanşöre bas.Bu şekilde sorunun çözülecektir diye düşünüyorum.

#ozgur foto' tarafyndan 14.11.2005 10:35:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2005, 09:25 - İp: yok
  • 1