cihatge
cihatge (üye)
Ankara / Amatör

Nikon D 3100 Lcd Ekranında Ölü Piksel

Arkadaşlar Merhaba

Geçen hafta Nikon D3100+18-55 VR Kit Sıfır makine aldım. İnternet üzerinden alımı yaptım ve iki yıl garantili. Kargocunun yanında açıp kontrol ettim görsel hiç bir problem yoktu makine sıfırdı. Orada farkedemediğim iğne ucu kadar belki daha küçük bir piksel sorunu olduğunu gördüm lcd ekranında. çekilen resimlerde bu gözükmüyor sadece makineni lcd ekranın sağ üst kısmında çok küçük dikkat edilince farkedilen bir noktada ölü piksel var. Şimdi ben bunu garantiye göndereyimmi değişim için yoksa bu bir şekilde programsal olarak çözülebilirmi benim tarafımdan. Ben Ankaradayım küçük bir piksel için gönderme gereği hissetmedim İstanbula çünkü düzeltilip düzeltilmeyeceği konusunda çok emin olamadım. Bu durum ileride benim başımı ağrıtırmı? Bu konuda bilgi sahibi arkadaşların görüşlerini bekliyorum teşekkür ederim.

Tarih: 29 Mayıs 2012, 10:56 - İp: 212.***.**8.3
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Aşağıdaki linki okuyun.

Nikon LCD ekranlarına garanti vermiyor. Sorunu sizinde çözme imkanınız yok. Geçmiş olsun.

Tıkla

Tarih: 29 Mayıs 2012, 11:23 - İp: 78.***.**3.192
liteon
liteon (üye)
İstanbul / Amatör

İğne ucu kadar belki daha küçük demişsiniz kafaya takmayın. Güle güle kullanın.

Tarih: 29 Mayıs 2012, 13:21 - İp: 78.***.**7.24
kamera54
kamera54 (üye)
Yurtdışı / Amatör

@cihatge
Demek ki ülkeye göre değişiklik gösteriyor bu garanti durumu değil mi

Yani ipin ucu ithatçı firmanın elinde.

Tarih: 30 Mayıs 2012, 01:19 - İp: 81.***.**3.207
xyzarc
xyzarc (üye)
Ankara / Amatör

LCD Ekranlarda bulunan ölü piksel meselesine firmaların yaklaşımı farklı farklı..TV için de böyle bu, monitör için de ve keza foto makinesi lcd ekranı için de..
Kimi, sıkıntı çıkarmadan değiştiriyor, kimi alırken iyice konrol et sonra sorumluluk almam diyor, kimisi de (çoğu bu gruba giriyor aslında)belli sayıda ölü pikseli "normal" kabul ediyor ve bunun üstünde ölü pikseliniz yoksa "yapacak birşey yok,herşey normal" diyor.
Bence de bunu sorun etmeyin ve makinenizi güle güle kullanın..

Tarih: 5 Haziran 2012, 18:05 - İp: 212.***.**9.58
  • 1