turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Lütfen Yardım? Canon S3 Arzalandı?

Bundan 1 yıl önce aldığım Canon powershot s3 ıs model makinemde yaklaşık 3 hafta önce bir sorun oluştu. Sorun ise makine ile zoom yaptığım da makinenin tamamem kapanması idi. Tamamen kapanma normal şekilde makinenin standartında olan bir kapanma değil. O an makineden elektrik tamamen gidiyordu. Zoom o anda hangi konumda ise öyle kalıyordu. Tekrar power yaptığımda zoomu içine çekip yeniden açılyordu. Makine açıkken herhangi bir işlem yaptığında yada wide modda çekim yaptığımda bir sorun yok. Fakat zoom yaptığımda ve ileri geri zoomda ayar yaptığımda elektrik tamamen kesilmiş gibi öylece kalıyordu.Bende sonuç olarak garantiye yolladım. Ankara erkayalar teknik servis. Ürünü yolladım ve 2 hafta içerinse tamir edilip geldi. Servis formunda kapak diye bir parçayı değiştirmişler.Makineyi incelediğime pil kapağında, kapağı kapattığımızda pillerin arka kısmına değen o kısmı yenilemişler ve orjinali değil idi. Biraz ilginç geldi böyle bir arzanın burdan kaynaklanması. Makinemi büyük bir hevesle açtım ve zoom yaptım zoomu tam geri çekerken makine yine öylece elimde kaldı.Yani arza yine aynen duruyordu makine öylece donunca. Yeniden power düğmesine bastım her zaman ki gibi makine zoomu geri çekti ve kendini açmaya çalıştı ve açamadı zoom lens ileri geri hareket ederek ve makineden garip sesler gelerek bocalıyordu. Ve zoom anaormal bir şekilde kalarak makine kapanıyordu. Makineyi foto izleme modunda açayım dedim çünkü o modda zoom lens içerde kalıyor fotolara bakıyordum. Bu modda açıldı ve resimlere baktım ve zoom eskisi gibi kapalı konumuna geldi. Tekrar foto çekme moduna geldiğinde lens bir ileri bir geri ve vıcır vıcır sesler yapmaya ve kendini öylece kapatmaya başladı. Bu morelimi çok bozdu. Daha makine geleli 5 dk olmadı bunları yaşadım. Pazartesi erkayaları arayıp ne demeliyim. Nasıl bir yol izlemeliyim. Lütfen yardım..

#turk52' tarafından 11.11.2007 12:58:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Kasım 2007, 12:22 - İp: 88.***.**5.4