erkannn
erkannn (üye)
İstanbul / Amatör

Low Key Tekniği

merhabalar low key tekniği konusunda bilgi almak istiyorum çok ilgimi çeken bir teknik bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica ediyorum.manuel av hangi ayarda çekmek daha iyidir...detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

Tarih: 18 Şubat 2013, 22:37 - İp: 94.***.**2.242
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

Low key fotoğraf tekniği ton skalasının siyaha yakın tonlarının bir arada kullanılması ile ilgi konu üzerine çekilmesi, geri kalan görüntüler siyah içinde dikkatten uzaklaştırılması biçimindeki tekniğe verilen addır. Bu teknik genelde kamera ayarlarıyla veya ışık ortamıyla karanlık hale getirilen kadraj strobe adı verdiğimiz flaş ile genelde kameradan bağımsız olan gerekli ekipmanla tetiklenerek gerçekleştirilir. Bu tekniğin tersi ise high key tekniğidir.

diye yazmış başka bi sitede ferzan isimli üye
işte burada

Tarih: 19 Şubat 2013, 11:33 - İp: 83.***.**7.179
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Kısacası Low Key = Düşük ışık tekniği, High Key = yüksek ışık tekniğidir. Aşağıda benim galerimdeki Kadeh ve Led isimli resimler Low Key tekniğidir.

http://galeri.netfotograf.com/portfolyo.asp?nf=28907

Tarih: 19 Şubat 2013, 17:04 - İp: 78.***.**0.210
erkannn
erkannn (üye)
İstanbul / Amatör

bu teknik için bir kaç deneme yapmaya çalıştım -3-5 değerlerine kadar oynama yaptım ışığı nesnenin üzerine * basarak kitleme yaptım...başka bir yöntemi varmı kapalı ortamdaki çekimlerde başka ekipman gerekirmi

Tarih: 19 Şubat 2013, 17:14 - İp: 212.***.**5.200
sabuncu
sabuncu (üye)
İstanbul / Meraklı

çektiğin resimleri görmek isteriz biz de. exif bilgileri ve kullandığın ışıkla ilgili bilgi verirsen bizi de aydınlatmış olursun bu konuda.

Tarih: 19 Şubat 2013, 17:40 - İp: 83.***.**7.179
erkannn
erkannn (üye)
İstanbul / Amatör

1 tane fotoğrafı paylaştım portre masum gözler isimli fotoğrafımı ev içerisinde çektim bilmiyorum ne kadar iyi olmuş görüşlerinize sunuyorum...

Tarih: 19 Şubat 2013, 19:46 - İp: 94.***.**2.242
wemark
wemark (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ufak 100-150 watt'a denk gelen tasarruflu ampul kullanabilirsin. Işığı yumuşatmak için softbox kullanabilirsin. Tabiki en önemlisi Tripod.

Tarih: 19 Şubat 2013, 20:33 - İp: 78.***.**0.210
  • 1