kodakp880
kodakp880 (üye)
Uşak / Amatör

Kodak P880

Arkadaşlar sizlerden yardım bekliyorum. netten uygun fiyatlı olduğu için kodak p 880 satın aldım ve bu makina beklediğimden çok daha fonksiyonlu çıktı.ve bende fotoğraf çekmeye merak sardım. iyi kareler yakalamak için sizlerden destek beklioyrum.... bana bu makinayla ilgili genel bi bilgi verriseniz çok sevinirim.

Tarih: 21 Kasım 2006, 23:48 - İp: 85.***.**2.216
newday21
newday21 (üye)
İzmir / Meraklı

dostum öncelikle hayırlı olsun....
makina konusunda mı fotorafçılık konusunda mı bilgi istiyorsun..zaten ikiside fazlası ile forumda mevcut...ama makinan konusunda şunu söyleye bilirim...24 mm geniş acıya sahip cok güzel manzara çekimleri yapabilirsin...ve tam manuel kulanım secenekleri sunuyor...yaratıcılığını sınırlamıyan bir makina...

Tarih: 22 Kasım 2006, 12:22 - İp: 195.***.**0.198
kodakp880
kodakp880 (üye)
Uşak / Amatör

saol newday21 fotoğrafçılığa bu makinayı aldıktan sonra merak sardım ve kendimi geliştirmek istiyorum evet auto modlarda çok güzel kaliteli resimler çekiyo fakat ben manuel kullanmak isitoyurm iso ayarı diyafram ayarı ve bütün manuel ayarlarını yapıp resimler çekmek istiyorum. bu makinın lensi değişiyomu bilen varmı değişiyosa kaç çeşit lens seçeneği var???

Tarih: 22 Kasım 2006, 12:45 - İp: 85.***.**1.34
mustaine
mustaine (üye)
Ankara / Meraklı

Hocam makinan hayırlı olsun... Bende de aynısı var, yaklaşık 1 ay önce aldım. Senin de dediğin gibi hepsiburada.com'da fiyatı baya bi indirmişlerdi ordan aldım. Alınca baktım bi sürü özelliği var ben de senin gibi merak sardım fotoğrafçılık olayına bu aralar. 24 mm geniş açıya sahip olması manzara çekimleri için güzel bi özellik.

Manuel özelliklerle çekim yapmak için ayarları değiştirip bol bol fotoğraf çekeceksin. Tabii ki forumlardaki teknik konulara da bakıp ona göre ayarları değiştirip çekimler yap ki en azından ne yapmak istediğin, nasıl sonuçlar aldığın ve hata varsa nasıl düzelteceğin konusunda fikir sahibi olabilesin.

Bi fotoğrafçıya sordum, makinanın lensi değişmiyor. Yani makinanın gövdesine monteli vaziyette ve gelişmiş SLR makineler gibi bjektifi çıkarıp başka bir tane takamıyorsun maalesef. Ama kodak'ın sitesine girip bakarsan mevcut objektife takabilmek için sanırım 1-2 tane olens seçeneği vardı galiba. (Bir tanesi sanırım 55 mm tele-objektif olması lazımdı galiba, tam hatırlamıyorum)

Bir de sana bişey soracam. Benim makinada loş ortamları çekerken veya yine fazla ışıklı olmayan makro ve yakın çekimler yaparken fotoğrafın orta-alt ve sol-üst kısmına yakın bölgelerde 1'er tane piksel yeşil renkli çıkıyor ama bunu her çektiğim fotoğrafta yapmıyor. Böyle bi durumla karşılaştın mı hiç acaba?

#mustaine' tarafından 23.11.2006 19:25:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Kasım 2006, 19:24 - İp: 85.***.**9.64
kodakp880
kodakp880 (üye)
Uşak / Amatör

MUSTAİNE KARDEŞİM İNAN BENDE O SORDUĞUN SORUNLA İLGİLİ HİÇ BİR PROBLEM ÇIKMADI.. YOK LENSİN DEĞİŞMEDİĞİNİ BENDE BİLİYORUM. LENSİN ÜSTÜNE TAKILIYOMUŞ 24 MM VE 55 MM LİK LENSLER. ZATEN BİZDEKİ 24 LÜK... SANA DA HAYIRLI OLSUN. ŞİMDİLİK Bİ KAÇ AYARINDA BAŞARILI RESİMLER ALDIM.. AMA MAKRO ÇEKİMLER VE KEDNİMİN UFAK AYARLAR YAPARAK ÇEKTİĞİM RESİMLERDE GAYET İYİ PERFORMANS ALIYORUM. RESİM ÇEKMEK, KARELERİ YAKALAMAK İNSANA BU KADAR KEYİF VEREBİLECEĞİNİ HİÇ DÜŞÜNMEZDİM... OTOMATİK MAKİNASI OLAN ARKADAŞALAR BENCE BİR AN ÖNCE MANUEL AYARLARI FAZLA OLAN MAKİNA ALIN... AMA KALİTELİ... IŞIĞINIZ BOL OLSUN....

Tarih: 23 Kasım 2006, 19:42 - İp: 85.***.**8.29
aakkkkkkkk
aakkkkkkkk (üye)
Gaziantep / Amatör

çok iyi makina hayırlı olsun bende dün alabildim kendi makinamı daha önce kullanmıştım slr like bi makina olmasına rağmen fiyat performans kıyaslaması yapıldığında çoğu slr ye tercih edilebilecek bi makina...teste çıkacam bugün... artık daha detaylı bir şekilde bilgilendiririz birbirimiz bu konuda

Tarih: 24 Kasım 2006, 12:27 - İp: 88.***.**6.198
kodakp880
kodakp880 (üye)
Uşak / Amatör

slm ardakus arkadaşım sana da hayırlı olsun.. çek bakalım fotolarını bizimle deneyimlerni paylaşırsın artık!!!!

Tarih: 24 Kasım 2006, 16:24 - İp: 85.***.**6.118
cumi
cumi (üye)
Amasya / Meraklı

Aynı makinadan bende hepsi burada indiriminden aldım. Açık havada manzara modunda çektiğim manzara tarzı fotolarda nedense ortam çok karanlık çıkıyor. Birde super makro modunda iken odaklamayı yalnızca tam ortaya yapabiliyorum. Manual olarak odak halkasını kullanamıyorum. Yani makrosunu çektiğim şeyin mutlaka ortada olması gerekiyor. Bunu bu şekilde değilde ekranın sağında solunda olarak çekimleri nasıl yapabilirm.

Tarih: 25 Kasım 2006, 15:39 - İp: 195.***.**5.5
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Önce objeye odaklanır sonra yarım basılıyken, makineyi döndürüp, kadrajı ayarlayıp tam basarsın...

Tarih: 25 Kasım 2006, 22:55 - İp: 85.***.**2.204
  • 1