irsad
irsad (üye)
İstanbul / Meraklı

Kodak Dx 7590 Yardım

arkadaslar bende kodak dx 7590 makına var yenı aldm bılmıyorum uıyımı yaptım ama guzele benzıyo ılk ıcın cokmu fazla bıde bana terimlerle ılgılı yardm edın sımdıden sagoln...

Tarih: 13 Mart 2007, 18:54 - İp: 212.***.**8.114
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

dur hemen alınmak yok
israd mrb..öncelikle makinan hayırlı olsun.senden güzel kareler bekliyoruz.
anladığım kadarı ile ilk makinan ve fotograf makinası hakkında bilgin az.olsun hepimiz başlangıçta böyleydik.zamanla bazı birikimler edindik ve taki dslr türü makinalara geçiş yapana kadar..irsad fotograf sanatı zaman,sabır ve emek isteyen bir uğraştır.öancelikle makinanı sakin bir kafa ile kullanma kılavuzu ile birlikte eline al ve tanımaya çalış.sonrada auto modunda deneme çekimleri yap.makina üzerinde çeşitli kullanım modları vardır.bunların bazıları otumatik modlardır.otomatik modlar üzerinde resimler olan modlardır.(spor,gece,makro vb)manuel modlar ise üzerinde a,s,p harfleri olan modlerdır.bunlarla hem kullanma klavuzunu oku hemde makinan ile deneme yanılma çekimleri yap.bir diğer önerim sitemizde mümkün olduğunca çekim teknikleri bölümünü oku.oldukça faydalı bilgiler edineceksin.hadi güzel fotograflar çekmen dileği ile tekrar hayırlı olsun..

#merhaz' tarafından 13.03.2007 22:17:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mart 2007, 22:15 - İp: 88.***.**6.9
irsad
irsad (üye)
İstanbul / Meraklı

gercekten sagol bayadır ugrasıyorum bakalım ogrencez ınsaallah yardm ııcın sagol bakıcam lınklere bu sekılde yrdm eden ınsanlar oldumu ısınıyorum ve daha cok cekmek ıstıyorum ...

Tarih: 14 Mart 2007, 13:12 - İp: 85.***.**1.20
  • 1