ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Kodak Dcs Pro Slr/n Kullananlar

Kıymetli arkadaşlar,
Eos serisinin analoglarıyla tanışalı çok oldu.
Digitalleri de 10d,20d,30d ve En son 5d ile tanıştım.
20d öncesi bir arkadaşımın sağladığı destekle kodak ff DCS pro slr/n ve 24-85 lens aldım.
Zaman zaman resimler güzel.Fakat bir türlü içim ısınıp makineyle bütünleşemedim.
Görüp kullanan arkadaşların olumlu ve olumsuz fikirlerini bekliyorum.
Benim gördüğüm olumsuzluklar.
15sn(1gb cfII)-30sn(4gb ibm mikrodrive) açılma süresi,
Çok az çekimle dolan kart ve biten piller,
Yapılan çekimi anlatmakta yetersiz kalan ufak ve kullanışsız lcd ekran.
Kaba ve ergonomisi olmayan amatör kullanım.

Canlı renk elde edemiyorum.

Bilen arkadaşlarımın vereceği bilgilere şimdiden teşekkürler.

#ocant35' tarafından 18.09.2006 16:26:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Eylül 2006, 13:18 - İp: 81.***.**9.27
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Kullanmadım ancak !.....

O makine hakkında, bazı arkadaşların firma aleyhinde dava açtıkları duyumu var..

Tarih: 18 Eylül 2006, 15:17 - İp: 88.***.**4.226
catapat
catapat (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

valla arkadasım bende kodak dcsn 24x85 objektıfle kullanıyom bende memnun degılım aynı sorunlar bendede var nikon yada canonun verdıgı yumuşaklık yok resimlerde yani bir sen degilsin mem olmayan

Tarih: 28 Eylül 2006, 10:41 - İp: 88.***.**3.246
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

okuduğun bir incelemesinde firmware upgrade ile açılış sürelerinin düzeltildiği yazıyordu. okadar eskibir makğinada tabiiki o zamanın standart ekranboyu var. zaten fotolara bilgisayarda bakın minnacık ekranda ne işiniz var. eni boyu için diycek bşi yok gizli değil zaten. bu modellerin dosya boyuru çok büyük. kartı doldurması normal lazım değilse 14mp açmayın 6da kullanın. sizi memnun edecekse bene hediye edebilirsiniz. ben dişimi sıkar idare ederim yokluk zor şey. dslryi sattım lensleri eskği bir fg bodyde kulanıyorum şimdilik.

Tarih: 30 Aralık 2008, 13:51 - İp: 88.***.**5.189
deparius
deparius (üye)
İstanbul / Amatör

Firmware upgrade cihazı biraz toparlıyor. Menüler daha kullanışlı oluyor fakat hıza ve pil tüketimine katkısı yok. Tüm kodaklar gibi fotoğrafı en ham haliyle veriyor baya emek gerektiriyor sonuca ulaşmak.

Fakat tüm bunların dışında dünyadaki en başarılı cmos sensörlerden birine sahip. Sadece sensoru, cypress firması giriş seviyesi dslr parasına satıyor. Zaten sensorde uzay çalışmaları ve endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış bir sensor. Fakat kodak böyle bir sensorden bu kadar sorunlu bir makina yapmayı nasıl başardı merak konusu.

Iso başarısı olarak bence piyasanın en tepelerinde yer alan bir sensor fakat fotoğrafı bilgisayarda işlemeniz lazım. Bu serideki 3 makineninde çok güzel fotoğraflarına denk geldim. Uzun süre kullanmadım merakdan bir süre kurcalamıştım sadece çok külfetli gelince de bırakmıştım.

Tarih: 30 Aralık 2008, 14:03 - İp: 88.***.**7.73
oldman
oldman (üye)
Yurtdışı / Amatör

6 yıl önce duyurulan 14 mp full frame cmos sensor lu bır makına.. cok ilginç..
bugün hevesle baktığımız teknoloji neredeyse fosil olmuş..

Tarih: 30 Aralık 2008, 15:25 - İp: 89.***.**4.233
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
Bu konuyu açtıktan ve ilk bilgileri aldıktan sonra eski bildiğim Canona devam kararıyla çok az bir zararla Kodak gövdemi sattım.
5D, 30D ve 40D gövdeleri keyif alarak kullandım.
Gelişmeler gerçekten bu çok emek verilmiş pahalıya mal edilmiş bu makineyi arkadaşların yerinde tabiriyle fosil yaptı.
Şu sıralar gönül fazlasını arasa da EOS 40D her işimi görüp içimi rahatlatıyor.
Ucuzlayıp büyüyen CF kartlar da dosya küçültmeden kapasite artışını sağladı.

Genç arkadaşlar artık daha rahat ff gövde bulur hale gelmeye başladı,
Zaman , pek çok şeyi çözüyor.
Sevgiler.

Tarih: 31 Aralık 2008, 17:43 - İp: 85.***.**3.57
  • 1