ncyalin
ncyalin (üye)
Konya / Meraklı

Fujifilm Finepix S2800 Hd Manuel Mod

iyi günler, fotoğrafa yeni başladım, ancak otomatik çekimler yapmak istemiyorum. Makinemin manuel modu var ancak kullnamayı hiç bilmiyorum. Diyagram ve entanstane ayarları var kullanmaya nasıl başlamayalım?

Tarih: 20 Şubat 2011, 21:22 - İp: 88.***.**4.156
fztosman
fztosman (üye)
Samsun / Amatör

bende aldım aynı üründen gerçi daha elime ulaşmadı ama bende çok meraak ediyorum nasıl yapıldıını öğrendin mi acaba bana da yardımcı olurmusun

Tarih: 27 Şubat 2011, 22:10 - İp: 188.***.**6.157
yelizdus
yelizdus (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, ben uzun zamandır bu markayı kullanıyorum, bu model de oldukça güzel görünüyor, güle güle kullanın. manuel ayarlar tüm diğer makinelerde oldu gibidir, makinenin kitapçığında da bazı bilgiler bulunabilir ama bir fotoğrafçılık kitabı alırsanız temel şeyleri öğrenmek için daha yararlı olur. belki detaylı anlatan internet siteleri de bulunabilir. yani demek istediğim bu forumda soru-cevap şeklinde anlatılamayacak kadar uzun bir konu. ama zor değil. iyi çekimler

Tarih: 19 Mart 2011, 14:50 - İp: 85.***.**8.11
yelizdus
yelizdus (üye)
İstanbul / Amatör

burada enstantane ve diyafram hakkında bazı temel bilgiler mevcut:

http://www.bilgiustam.com/fotografcilik-dersleri-2/

Tarih: 19 Mart 2011, 14:54 - İp: 85.***.**8.11
mertduran
mertduran (üye)
Muğla / Meraklı

Ben uzun zamandır bu Makineyi kullanıyorum. Diyafram ayarını çok fazla değiştirerek büyük farklılıklar yaratamıyorsunuz fakat her problemin olduğu gibi bununda çözümü var... enstante ayarını makinenizin speed modunda istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Display tuşunun yanında ki beyaz dengesi tuşuna basarak Rakamları değiştirebilirsiniz enstanteyi saniyenin 1/4000 yada 8 saniye aralığında değiştirebilirsiniz.. 8 saniyelik perde hızında çekim yaparken mutlaka tripod kullanmanız gerekir aksi taktirde fotoğraflarınız bulanık çıkacaktır. Eğer diyafram ayarını kullanarak flu fon yapmak istiyorsanız.. Sonuna kadar optik zoom yapınız ve fotoğraflamak istediğiniz cisimden uzaklaşınız macro moda alınız ve kadraj ayarını yaptıktan sonra deklanşöre yarım basılı tutunuz eğer makinenizin sol alt köşesindeki rakamlar yeşil renkli ve ve ekranın ortasında ki gösterge sarı olursa odak problemi yok demektir. fotoğrafınızı çektiğinizde flu fonu göreceksiniz.. Çekim yaparken Lcd ekrandan ziyade vizörü kullanmanızı tavsiye ederim.. Örnek fotoğraflar profilimde mevcut oradan bakabilirsiniz tamamını s2500 ile çektim..iyi Günler

Tarih: 20 Mart 2011, 12:41 - İp: 78.***.**2.235
poyrazcan66
poyrazcan66 (üye)
Kayseri / Amatör

Mertduran arkadaşa ilgilerinden dolayı teşşekkür ediyorum. benimde bir s2800hd var ancak bende difram sorunu yaşıyorum. bir türlü arka fonu ezemiyorum. daha geniş bilgilendirme verirseniz çok memnun olurum. çektiğim fotolar profilimde mevcut. iyi günler.

Tarih: 5 Nisan 2011, 08:09 - İp: 88.***.**3.238
  • 1