v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

Fuji 6500 de Transfer Sorunu !

Arkadaşlar malum makineyi yeni aldım, Şuana kadar çok memnunum ancak bir olayı çözemedim, özellikle Fuji kullananlardan yardım bekliyorum,Biliyorsunuz Fujide filimler için kısıtlama getirilmemiş, kart süresince kayıt yapılabiliyor, bende yaptım ancak şunu gördüm ki 1 GB üstü kayıtları makineden direk PC ye atamıyorsunuz, dosyayı görüyorsunuz ama bir türlü kopyalıyamıyorsunuz,bunu farklı bilgisayarlarda da denedim sonuç aynı oldu, ancak xd cart readerla dosyayı transfer edebildim,Acaba böylebir sorunu daha önce yaşayan oldumu, yardımlarınızı bekliyorum,,

Tarih: 23 Mart 2007, 13:10 - İp: 88.***.**0.18
v.i.p
v.i.p (üye)
Ankara / Meraklı

Arkadaşlar bugün itibariyle sorunu çözdüm,,Fuji 400-500 mb üstü videoları aktarmak için illaki kendi programını istiyor başka şekilde aktarımı başlatmıyor,,Bu bir hatamıdır yoksa bilinçli yapılmış birşeymidir bilmiyorum ama hiç hoşuma gitmedi,,Verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için teşekkür ederim

Tarih: 30 Mart 2007, 10:48 - İp: 88.***.**0.18
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Şu an elimde hem fuji 6500fd ve hemde Canon 400D var. , fujinin yazılımı ve kılavuzu yok. Bu konuda bilgim yok ama Canon 400D den bir örnek vereyim. 400D de kendi yazılımını kurmadan fotoğrafları aktarmaya kalktığınızda RAW olanları görmüyor. Ya kartı makineden çıkarıp kart okuyucu üzerinden aktarmak gerekiyor ya da kendi yazlımını kullanarak aktarmak gerekiyor. Muhtemelen Fuji içinde buna bernzer bir durum geçerli olabilir.

Tarih: 30 Mart 2007, 11:09 - İp: 212.***.**0.50
silverarow
silverarow (üye)
İstanbul / Amatör

Evet aynı sorunu ben de 6500fd'de yaşadım.Dosyayı bi türlü atamadım daha sonra sinirlenip silmiştim. Ama kendi programıyla aktarmayı denememiştim.

Tarih: 18 Haziran 2008, 23:37 - İp: 88.***.**7.223
  • 1