teoman69
teoman69 (üye)
Ankara / Amatör

Easyshare Z812 Is

Merhaba bende daha önceden P850 Kodak vardı makinanın objektifi arızalanınca Kodak bana Z812 IS modelini gönderdi garanti kapsamında fark da ödemedim.Yalnız yeni bir makine olduğundan fena degil ama gece çekimleri yada karanlık ortamlarda flaşlı çekimlerde kötü eski makinama kıyaslarsam bu makina hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorun,acaba ayarlarında mı sorun var.
Şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 7 Aralık 2007, 14:38 - İp: 88.***.**0.107
styx34
styx34 (üye)
İstanbul / Meraklı

Bence tamamen ayarları ile ilgili bir sorun. Bende de ilk zamanlar Flaş ile karanlık çekiyordu. Fakat makinenin bir sürü ayarı var. Flaş kompanzasyon ayarlarını değiştirmen gerekli. Ayrıntılı kataloğunu Kodak sitesinden indirebilirsin. Oldukça yararlı oluyor. Makineyi tanıdıkça onu daha iyi kullanacağından eminim. Gerçekten iyi makine.
Panoramik modda süper.

Tarih: 11 Aralık 2007, 09:24 - İp: 81.***.**2.106
jdf_burak
jdf_burak (üye)
Trabzon / Meraklı

z812 de normal modda aldıgın ve manuel moda aldıgın sonuclar arasında dunyalar kadar fark olur. mesela manuel modda flash sıddetını artırabılırsın.7.8 mt kadar net sonuclar alırsın.uzun surelı pozlamalarda gece trıpodla da mukkemel sonuclar aldım . makınen gayet ıyı ve kullandıkca asık olacaksın.saygılarımla.....kodak bu işi biliyor...

Tarih: 8 Nisan 2008, 13:35 - İp: 194.***.**0.254
  • 1