mehmet63
mehmet63 (üye)
Şanlıurfa / Profesyonel Fotoğrafçı

D70'imde Problem Var Acil.

merhaba arkadaşlar benim D70 çalışmıyor cd kart takıyorum sarı ışık yanıp sönüyor.sürekli.Lcd ekranında da hiç bi yazı çıkmıyor.menü tuşuna basıyorum ekranı açılıp kapanıyor. durmuyor. sorun ne ola bilir arkadaşlar..

Tarih: 17 Aralık 2005, 13:14 - İp: yok
yberker
yberker (üye)
Ankara / Amatör

Selamlar;
Sizin yaşadığınız problem özellikle 2004 basında üretilen D70,D2H ve Cp5700lerde bulunan metering ve explosure ölçümünden sorumlu çipin arızalanması.BGLOD sorunu deniyor buna,ve nikon makinayı garantide olup olmasına bakmaksızın ABD de ve Avrupanın heryerinde ücretsiz tamir ediyor,ama turkiyede nasıl bir politika izliyorlar bilmiyorum.
Karfo karacasulu ya danısın;en saglam bilgiyi oradan alabilirsiniz.
[email protected]
adresine maille durumu anlatabilirsiniz.

Tarih: 20 Aralık 2005, 01:02 - İp: 85.***.**9.213
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili mehmet63 önceki mesajımda senden makinenin tam olarak ne yaptığını sormuştum,net olarak tarif etmemişsin.
Kimi arkadaşlarda ilginç yanıtlar vermişler,Coolpix 5700 işin içine dahil edilmiş,başka bir mesajda arıza çok büyütülüp giderilemez gibi tespitte bulunulmuş
Bu arızanın sebebi sadece metering fpc den kaynaklanır ve basit bir onarım işlemidir.Telaşa kapılmana gerek yoktur.

#ozgur foto' tarafyndan 20.12.2005 23:54:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Aralık 2005, 11:50 - İp: 85.***.**2.229
yberker
yberker (üye)
Ankara / Amatör

Nikon Tr ile arızalı EL-EN3 bataryalarının değişimi hakında konusurken BGLOD probleminin tamirinide sordum.Makina ister garanti içi ister garantisiz veya yurtdışı olsun her durumda bedava tamiri yapılıyormuş.
Makinanızı;
Ankara Caddesi Dedehan No.118-120,
Kat:1-2, Sirkeci 34112,
Istanbul-Turkey
0212 527 07 89
Adresine yollarsanız tamiri ucretsiz yapılacak ve size geri postalanacakmış.Eger kullandıgınız batarya da arızalı serilerdense onuda yollamayı unutmayın.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 20 Aralık 2005, 13:12 - İp: 85.***.**9.213
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

...

Tarih: 20 Aralık 2005, 23:50 - İp: 85.***.**9.235
mehmet63
mehmet63 (üye)

merhaba ben nikon d70 kullanıyorum.fakat bi problemle karşılaştım.makinadan hiç bi yanıt alamıyom. pil takılıyken üst lcd ekranında hiç bişey çıkmıyor, sd kartın takıldığı kısımda da sarı ışık devamlı yanıp sönüyor. ben bu makinayı ilk aldığımda hiç bi sorunu yok tu. ikinci el aldım. faturası felan yok. ama bu sorunla karşılaşanların makinalarını nikon ücretsiz tamir ediyomuş. bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler..

Tarih: 23 Aralık 2005, 17:54 - İp: 85.***.**0.6
mehmet63
mehmet63 (üye)

arkadaşlar ben bu sorunu çözdüm yardımınız için gerçekten teşekkürler. nikon bu sorunu ücretsiz hallediyormuş. makinayı gönderdik parça değiştirdiler. ücretsiz olarak.tekrar teşşekkürler.

Tarih: 25 Şubat 2006, 13:37 - İp: 85.***.**9.244
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bravo doğrusu,
Nikon Türkiyeyi tebrik ediyorum, hizmet böyle olur.
2. el faturasız bir makineyi ücretsiz tamir etmek her firmanın harcı değil.
Canon kullanıcısı olarak kıskandım.

Tarih: 28 Şubat 2006, 15:05 - İp: 85.***.**3.46