metekeskinel
metekeskinel (üye)
İstanbul / Amatör

D5200 Kayıt Sorunu

Arkadaşlar makineyle çektiğim videolar oynatma sırasında haraketli objelerde çizgiler oluşuyor .Mesela insanlar ellerini hızlı hareket ettirdiğinde bu sorun oluşuyor acaba sebebi nedir bir türlü çözüm bulamadım .Makinenin ekranında sorun yok tv de oynattığım zaman sorun oluşuyor. Şimdiden ilginize teşekkürler.

Tarih: 7 Ekim 2013, 17:46 - İp: 88.***.**0.4
yus14
yus14 (üye)
Yurtdışı / Amatör

sd kartizi degistirip deneme yapin.

Tarih: 8 Ekim 2013, 00:13 - İp: 88.***.**5.246
metekeskinel
metekeskinel (üye)
İstanbul / Amatör

sd kartla ilgili olduğunu sanmıyorum .Bilgi verecek birileri yokmu burda ????

Tarih: 9 Ekim 2013, 07:41 - İp: 88.***.**0.4
metekeskinel
metekeskinel (üye)
İstanbul / Amatör

ya arkadaşlar bu sorun kimsede olmadımı ???? tık yok

Tarih: 23 Ekim 2013, 19:54 - İp: 88.***.**6.66
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

televizyonda oynatırken fotograf makinesinden kabloylamı bağlıyorsun, yoksa tv nin sd kart yeri var direkt mi takıyorsun veya medipalayer oynatıcılardanmı var... araya aracı başka makine koyuyorsan full hd videoları çözümlemeye kare sayısı ve gücü yetmiyordur... görüntüyü güçlü bir bilgisayarın (işlemcisi i 5 i7 rami en az 4gb olan ekran kartı 1gb ve üzeri olan bir bilgisayarın hardiskine kopyala ve onun ekranında izle sd karttan izleme sakın hard diskine kopyala ) eğer bu görüntüde sorun varsa makina video çekimi problemlidir ama böyle bir bilgisayarda görüntü problemi olmayacağını ve görüntü yenileme ve çözümleme hızı yeterli olduğu için görüntüde sıkıntı olamayacağını düşünüyorum.. sorun bence filminde değil oynatıcılarda... sd kartında en class10 olmalı full hd için..
OK....

#buzlucam' tarafından 24.10.2013 21:45:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Ekim 2013, 21:41 - İp: 78.***.**4.228
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sorunu yasayan tek siz degilsiniz - Nikon forumlarinda da biri sormus . Kullanici kaynakli basit seylerden olma ihtimaline karsi su olasiliklari elenmeli :

- Perde hizi , cektiginiz hareketi yakalamak icin cok dusuk kalmasin. ( Sorun muhtemelen bu )

- Cekim yaptiginiz fps, TVnizin frekansina uygun olsun. 30-60 ABD standardi, 25-50 fps Avrupa sanirim... ( PAL/SECAM/NTSC - anlamam ama bir bakin video gosterim ayarlarina - varsa oyle bir ayar tabi )

Tarih: 26 Ekim 2013, 22:38 - İp: 96.***.**5.17
  • 1