drencus
drencus (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

D300 Le Müzede Cekim

merhaba , haftasonu istanbulda bir sarayda cekim yapacagım , d300 ü daha once boyle ortamlarda flaşsız kullanan arkadaslar hangi mod da kullanmamı tavsiye edersiniz..
iso - diafram - hız degerleri ne olmalı...

Tarih: 30 Nisan 2009, 09:06 - İp: 85.***.**8.24
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

iso - diafram - hız degerleri ne olmalı...

Saraydaki ışık şartlarına bağlı.

Tarih: 30 Nisan 2009, 11:59 - İp: 88.***.**3.75
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selam...

Şevkinizi kırmak istemem ama o can alıcı soruyu sorduğunuz anda D300 ü otomatik modda kullandığınızı düşündüm.

Sayın ocaklılar üstadımızın da dediği gibi o anki ışık koşullarına yada sizin yaratmak istediğiniz kareye göre kullanacağınız değerler değişebilir.

Başarılar.

Tarih: 30 Nisan 2009, 13:23 - İp: 88.***.**7.154
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Daha önce bir kapalıçarşıya gidip çekim yapın,lakin orada renkler sıcak çıkacaktır,sonrası ilgili müzeye gider çekim yaparsınız..

Tarih: 30 Nisan 2009, 19:04 - İp: 78.***.**8.173
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bir studyo fotografcısı olarak, muzede yapılacak ayarların ısık kosullarına baglı oldugunu bilmenizi beklerdim acıkcası..
---------------------------------
ortamı gormeden ve olcum almadan kafadan deger vermek nekadar mumkundur bilemiyorum,ama flaş kullanamayacagınızdan ve tahminen tripodda kullanma imkanı olmayacagından titresimsiz bir fotograf için iso 800 ve uzerı kullanmanız gerekecektir tahminen.diger degerler hakkında gormeden konusmaya imkan yok..ne desek havada kalır.

Tarih: 30 Nisan 2009, 19:14 - İp: 78.***.**6.122
adnanercan
adnanercan (üye)
İstanbul / Meraklı

müzede 800 ıso yetebilir ,pozometreyi nokta ayarına getirir aynı zamanda menüden high iso ayarına girersen gren ihtimalini ortadan kaldırırsın bu arada hedefi çekeceğin objenin en karanlık noktasına yönlendirmeni tavsiye ederim...başarı dileklerimle iyi çekimler

Tarih: 20 Temmuz 2009, 15:16 - İp: 88.***.**3.63
histogram
histogram (üye)
İstanbul / Meraklı

http://joby.com/products/gorillapod/slrzoom/

acaba çaktırmadan böyle kapalı alanlarda bunla çekim yapılabilirmi

Tarih: 21 Temmuz 2009, 21:24 - İp: 88.***.**2.19
  • 1