ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

Canon Mu Nikon Mu Sorusunun Cevabı :)

adamlar biz tartışırken bu sorunun cevabını test ederek bulmuş :D.. biz Türklük yapıp yine tartıştık bir sürü

http://www.youtube.com/watch?v=QZPNwIMMFik&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=WGZwk9YgeKg&feature=relmfu

#ec038' tarafından 11.09.2011 01:37:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Eylül 2011, 01:27 - İp: 88.***.**9.43
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

arkadaşlar uzun süredir foruma girme imkanım olmadı fakat görüyorum ki videoları izlemeden yorum yapanlar var.. bide ülkemizin olmazsa olmazı
bir şeyde insanların inatlaştığını görünce tespit yapma gereği duyan işgüzar arkadaşlar da yorum yapmış yeni görüyorum.. çok üzüldüm bu duruma.. keşke zamanında girebilseydim konuya da kusuruma bakmazsınız umarım.. arkadaşlar amacım sadece bulduğum bir videoyu paylaşmaktı.. ayrıca canon mu nikon mu tartılmaşması süregelen birşey.. insanların gözünde canon ve nikon nasıl etki bırakıyor önemli olan o.. canon video performansı isteyen ama mükemmel de foto çekmek isteyen alakadarın dikkatini çekmeli nikon ise mükemmel den biraz daha iyi fotolar çekmek şsteyenlerin ilgisini çekmeli.. 1. videonun 5. dksını açarsanız sevinirim

Tarih: 5 Nisan 2012, 01:39 - İp: 88.***.**2.144
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Hiç bir zaman NİKON mu? CANON mu? diye bi şey olmaz.Olamazda. Bi şey kıyaslamak istiyorsan canon un bi makinasını al nikon un bi makinasını al ve çek fotoğraf.De kii şu makinada şu özellik güzel o makina daşu özellik ii vs. Artılarını eksilerini konuş fakat marka olarak kıyaslama makina olarak kıyaslaaaaaa.

Tarih: 5 Nisan 2012, 18:53 - İp: 88.***.**1.114
ec038
ec038 (üye)
Kayseri / Meraklı

mesajım yeterince açık ve net.. canon 7d ile d7000 aynı sınıf olur yada olmaz ben nikonu tercih ederim demek istiyorum.. iso performansı yeter demek istiyorum.. bilmem anlatabiliyor muyum ?? canon da iyi bişe demedim ona.. ama nikonların genel yapısı hoşuma gidiyor ok !

Tarih: 6 Nisan 2012, 21:30 - İp: 88.***.**3.88
hakkicevizci
hakkicevizci (üye)
İzmir / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 7 Nisan 2012, 00:56 - İp: 195.***.**7.150
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tablonuzda ufak bir yazım hatası var. D800, 33.6 değil 36.3 Mp.

Tarih: 7 Nisan 2012, 06:55 - İp: 96.***.**5.17
hakkicevizci
hakkicevizci (üye)
İzmir / Amatör

YAZIM HATASI OLMUŞ UYARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
GEREKLİ DÜZELTMELERİ YAPTIM
SAYGILAR

Tarih: 7 Nisan 2012, 14:07 - İp: 195.***.**7.150
beysmode
beysmode (üye)
İzmir / Amatör

tecrübeli abilerim makine almayı düşünüyorum yeni konu açmayayım dedim buraya yazıyorum. bazı yorumlarda şunu gördüm:
''pahalı makina almaktansa bi kademe düşüğünü al + iyi bir lens al''

bunu şöyle yorumlarsam bana tavsiyeniz ne olur:

600D alacağıma 1100D alayım 18-55 IS lens var zaten birde ilave ihtiyacıma göre lens alayım aradaki farkla iyi yapmış olurmuyum.

not:600D + lens almaya bütçem yetmez
ya 600D + kit lens ya da 1100D+kitlens+bir lens daha

hangisi mantıklı

bu benzetmeyi d3100 ve D5100 içinde değerlendirebiliriz tabiki

Tarih: 16 Mayıs 2012, 17:53 - İp: 88.***.**5.128
dbora
dbora (üye)
Ankara / Amatör

http://www.dxomark.com/index.php/Cameras/Compare-Camera-Sensors/Compare-cameras-side-by-side/%28appareil1%29/680|0/%28brand%29/Nikon/%28appareil2%29/619|0/%28brand2%29/Canon

sensor karşılaştırması.

Tarih: 18 Mayıs 2012, 10:25 - İp: 95.***.**1.235