nzbg
nzbg (üye)
İzmir / Meraklı

Canon Eos 400d İçin Bazı Sorular

merhaba ben fotograf cekmeye basladım biraz biraz cekiyorum canon eos 400 d aldım kendimi biraz daha gelistirmek için fakat 2 haftadır sıyah beyaz cekimini arıyorum bulamıyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa cekim modlarını nasıl bulabilirim siyah beyaz yada baska

Tarih: 28 Aralık 2007, 13:34 - İp: 88.***.**8.172
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

merhabalar ben de 350d kullanıyorum... b/w modu makinalarda mevcut değil.. ancak muhtelif yazılım programları yardımıyla bilgisayarda tek tuş ile b/w moduna çevirebiliyorsunuz fotografları.

Tarih: 28 Aralık 2007, 19:13 - İp: 85.***.**7.121
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

parameters-set 3 ayarlarından olması gerekiyor kanımca...

pdf formatında 400d kullanma klavuzu isterseniz BURAYA TIKLAYIN !!

Tarih: 29 Aralık 2007, 08:25 - İp: 88.***.**6.142
supra
supra (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Aşağıda adım adım açıklıyorum.

Menü butonuna basınız.
Üstten 2nci sekmeye geliniz. (kamera imleci ve 2 olan)
Picture Style
Listede aşağı doğru ilerleyerek oradan MONOCHROME u seçiniz
Monochrome üzerindeyken makinadaki JUMP tuşuna basınız
Bu tuş sizi bir alt menüye taşıyacaktır.
Bir alt menüde Sharpness (Keskinlik), Contras, filitre ve Toning efectlerini bulacaksınız.

Artık buradaki değerleri değiştirerek denemeler yapmak ve güzel fotograflar çekmek de sizin elinizde.

Kolay Gelsin

Tarih: 30 Aralık 2007, 13:51 - İp: 85.***.**5.248
supra
supra (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bazı arkadaşlar mesajlarında bu makinalarda B/W modu olmadığından bahsetmiş.

Sanırım menüleri yeterince kurcalamadılar.

Eğer elinizdeki fotograf makinenizi otomatik modda bırakırsanız, tabi ki menüler altından da istediklerini yapamayaacksınız.

En azından elinizdeki makinada P modunda çekimler yapmaya çalışın ve bu moddayken MENÜ leri tekrar inceleyin.

350 D ile 400D arasında bu konuda bir fark olduğunu çok sanmıyorum. Aynı menüler 350D de de vardır. Çünki 400D'de ne ararsanız var.

Teşekkürler

Tarih: 30 Aralık 2007, 13:55 - İp: 85.***.**5.248
krusty
krusty (Objektif)
İstanbul / Amatör

dslr makinası olupta otomatik modda kullanan olduğunu zannetmiyorum.. açıkcası b/w çekim yapmadığım için menüde ayrıntılı aramışlığım yok.. eğer bilgisi olan arkadaşımız varsa ayrıntılı açıklasın ki biz de öğrenmiş olalım..

ancak ben halen iddia ediyorum ki bu seri canonlarda (350d - 400d) b/w modu yok..

#krusty' tarafından 31.12.2007 11:57:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Aralık 2007, 11:34 - İp: 85.***.**7.121
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

B-W modu var.. olurmu öyle şey yaa ben 350 d kullanıyorum

otomatik modda çıkmıyor bu özellikler sadece... manuel yada yarı manuel modlarda çıkıyor... zaten kullanma klavuzu vermişitm onu incelerseniz daha rahat anlarsınız...

lütfen yanlış yönlerdirmeyin kimseyi

Tarih: 31 Aralık 2007, 15:41 - İp: 88.***.**6.56
nzbg
nzbg (üye)
İzmir / Meraklı

evet cok tesekkur ederim b/w yi buldum biraz karısık oldugu için yada daha makinayı yawas yawas tanıdıgım için zorlanıyorum galiba kullanım klavuzu içinde cok tesekkur ederim supra sanada anlattıgın için tesekkurler

Tarih: 31 Aralık 2007, 16:40 - İp: 88.***.**8.172
tuncaycetn
tuncaycetn (üye)
Antalya / Amatör

evet 350D ve 400D makineleri otomatik modda kullanan arkadaşlar için s/b modu yok. ama manuel, diyafram, enstantane öncelikli modda kullanan arkadaşlar için s/b mevcut..

veya gurhan_87 gel abi biz şöyle diyelim.. evet 400D ve 350D makinelerde s/b veya b/w modu yok. ama supra kardeşimin dediği gibi MONOCHROME modu var. e bu ne işe yarıyor?? deneyin de görün bakalım...

monochrome=siyah-beyaz

Tarih: 5 Ocak 2008, 04:01 - İp: 88.***.**1.19
murgur
murgur (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafı siyah beyaz çekmektense, renkli çekip sonradan photoshop'ta siyah beyaza çevirmek daha avantajlıdır.

Tarih: 29 Ocak 2008, 00:07 - İp: 85.***.**2.38
  • 1