ekoriko
ekoriko (üye)
Ankara / Meraklı

Canon 7d Video Sorunu-hafıza Kartı

Selamlar!
Canon 7D aldım yeni. bu gün
Şimdilik bir sorun yok ama video çekimini denedim ve hareketli çekimde atlamalar bariz belli oluyor.
Hafıza kartım 16GB Sandisk ultra ( 30mb/sn )
Neden olabileceği konusunda bir fikrim yok ve izlediğim çoğu örnek videolarda bu sorun yoktur ( onlar da hareketli sahnelerdi ) Güncellemsini henüz yükleme fırsatını bulamadım belki onunla da alakalı olabilir. Teşekkürler!!

Tarih: 5 Mayıs 2010, 00:06 - İp: 81.***.**4.153
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Güncellemeyle ilgilidir o yükle gene sorun çıkarsa halletmeye çalışırız

Tarih: 5 Mayıs 2010, 10:12 - İp: 88.***.**4.42
ekoriko
ekoriko (üye)
Ankara / Meraklı

Merhabalar!

Son güncelleme olan 1.2.1' e güncelledim makinayı. .MOV uzantılı videom QuickTime ile açılgığı zaman görüntüde atlamalar olmuyor fakat örnek: kendi etrafımda hızlı dönüşler yaptığımda dikey çizgili objelerin kenat çizgileri ( mesela kapının, demirlerin ) yamuluyor. Bununla beraber 24fps de çektiğim videolar beklemediğim kadar titreme yapıyor hareketli sahnelerde.

Bununlar beraber Quicktime ile DEĞİL de K-Lite MediaPlayer ile açtığımda hem görüntü atlamaları çok çirkin düzeyde hem de titreme çok açık hareketli sahnelerde.
Durumlar bundan ibarettir. Teşekkür ederim!

Tarih: 6 Mayıs 2010, 19:33 - İp: 81.***.**4.153
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bahsettiğiniz "wobble" yani bir nevi dalgalanma/sallanma/yuvarlanma efekti ve bu video teknolojisinde gayet normal . Siz ani dönmelerden uzak duracaksınız ki oluşmasın . Google da aratırsanız görürsünüz ne olduğunu.

Imaj sensörde yukarıdan aşağı dalgalar şeklinde oluşuyor - saniyede 24-30 kere - neyse artık . Hızlı hareket ettiğinizde imaj oluşamadan yeri değişmiş oluyor - video da o dalgalanma oluşuyor

Tarih: 6 Mayıs 2010, 20:43 - İp: 96.***.**4.180
ekoriko
ekoriko (üye)
Ankara / Meraklı

Teşekkür ediyorum. Buna ilave olarak Sandisk'in HDvideo için kartları var. Bunu üzerinde ek olarak belirtmiş HDvideo şeklinde. Fakat yazım hızını inceleyemedim.
Video çekimi için hangi kartlar uygundur?

Tarih: 10 Mayıs 2010, 19:08 - İp: 81.***.**3.173
  • 1